ЦСКА и Бохум завършиха при 1:1 в първия си мач през 2019 година, част от зимната подготовка на двата тима в Марбея. "Армейците" първи затрудниха съперника и Бодуров опита да вкара в първите минути, но вратарят на Бохум се справи.

След четвърт час игра Черниаускас спаси "червените" от попадение след неуверена игра на отбраната и удар на Теше. Отново той поиска дузпа за фаул на Бодуров 10 минути по-късно, но реферът замълча. Комбинация Десподов - Соу можеше да завърши с гол в 30-ата минута, гамбиецът стреля, но вратарят на Бонум улови. До края на полувремето Бодуров едва не си вкара автогол, а Симон Цолер тества Черниаускас с топовен удар.

Winbet - удвои тръпката от победата! (18+)

Втората част започна с много промени и двата състава, като ЦСКА започна да пресира съперника в първите минути. Въпреки това Бохум имаше две възможности около 55-ата минута след удари на Доминик Холткамп и Силвер Жанвула. Мауридес се отчете с две опасности пред немската врата в следващите пет минути, но не стигна до попадение.

Резултатът в мача откри Себастиан Майер в 64-ата минута от пряк свободен удар, фронтално срещу Стипица - 1:0 за Бохум. Десет по-късно Малинов изравни за ЦСКА, възползвайки се от пас на Рафаел Енрике. В минутите до края на мача и двата тима можеха да стигнат до гол, но равенството се запази и ЦСКА стартира с хикс първия си двубой за 2019 година

Припомняме, че невъзстановените на 100% Джеси, Лясков, Пинто и Бауренски не попаднаха в групата на Ел Маестро за контролата с Бохум, като следващата проверка на "червените" е на 20 януари с унгарския Академия Пушкаш.

CSKA Sofia (Bul)Съставът на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 27. Борис Секулич, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 22. Али Соу
Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 2. Стойчо Атанасов, 25. Стивън Перейра, 28. Никола Борисов, 16. Жанио Бикел, 23. Мартин Смоленски, 17. Енрике Рафаел, 9. Мауридес, 10. Евандро

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2019