ЦСКА направи трето поредно равенство по време на лагера си в Испания. В последната си проверка на иберийския полуостров „червените“ направиха 1:1 с бронзовия медалист от китайското първенство Тянжин Теда.

„Червените“ взеха ранен аванс, след като в шестата минута Фернандо Каранга се разписа с глава след центриране от фаул на Роланд Алберг. Китайският тим постепенно изравни играта и при първата си възможност в мача изравни чрез Жонатан в 27-ата минута. Минута по-късно Музепер с удар от 30 метра разтресе напречната греда на вратата на Черниаускас. До края на полувремето Каранга пропусна две възможности за гол за ЦСКА.

Малко след началото на второто полувреме Тянжин Теда беше близо до втори гол. Първо Ченпонг излезе сам срещу Черниаскаускас, но не успя да преодолее вратаря на „червените“, а след това негов съотборник удари напречната греда при добавката.

Китайският тим имаше повече положения през втората част. Жонатан стреля над вратата, а в 70-ата минута резервният вратар на ЦСКА Слави Петров парира удар на Ченпонг. Седем минути по-късно младият страж на „червените“ за втори път попречи на Ченпонг да се разпише.

С тази контрола лагерът на ЦСКА в Испания приключи. Утре вечер „червените“ по програма трябва да се завърнат в София, след което играчите ще получат няколко дни почивка. На 10 февруари е последната проверка на тима на Стамен Белчев преди подновяването на първенството. Съперник в контролата на Панчарево ще бъде Оборище (Панагюрище).

ЦСКА - Тянжин Теда 1:1
1:0 Фернандо Каранга (6), 1:1 Жонатан (27)

Стартов състав: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон Телес, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 23.Александър Дюлгеров, 16.Раул Лое, 20.Тиаго Родригес, 10.Роланд Алберг, 17.Енрике Рафаел, 19.Кирил Десподов, 9.Фернандо Каранга
Резерви: 1.Слави Петров, 25.Александър Барт, 18.Александър Георгиев, 11.Станислав Манолев, 26.Валентин Антов, 29.Никола Борисов, 24.Божидар Чуканов, 27.Радослав Живков, 7.Жан Бланко