ЦСКА претърпя тежко поражение във втората си контрола от подготвителния лагер в Марбея, Испания. Възпитаниците на Нестор Ел Маестро загубиха с 1:3 от унгарския Академия Пушкаш в мач, в който Мауридес не игра. Бразилецът е продаден на Рапид (Виена), а сделката ще бъде обявена утре.

Срещата започна с положение за унгарците, което бе спасено от Витаутас Черниаускас.

Отговорът на "армейците" не закъсня и те започнаха да владеят инициативата в мача, но така и не стигаха до по-чисти положения.

Към средата на първата част "червените" засилиха своя натиск, но с пропуски се отчетоха Енрике и Перейра.

Winbet - победата е емоция! (18+)

През втората част Нестор Ел Маестро направи цели осем промени в своя състав: Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, Йоан Бауренски и Никола Борисов замениха Черниаускас, Чорбаджийски, Перейра, Секулич, Бикел, Малинов, Джеси и Соу.

Това като че ли оказа влияние на "армейците", като Академия Пушкаш откри резултата в 54-ата минута. Унгарците проведоха атака отдясно, която завърши с гол на Арабули.

Само 8 минути по-късно българският тим допусна още един гол, който бе дело на Латифи, а след още 3 ЦСКА изоставаше с цели три попадения след точен удар на Трайковски.

След трите гола пасив "червените" тръгнаха на щурм, а в игра се появиха Кирил Десподов, който замени Енрике Рафаел, както и Тиаго на мястото на Рубен Пинто.

"Армейците" стигнаха до почетен гол в 81-ата минута, когато Евандро пусна страхотен пас към резервата Тиаго, който не сгреши сам срещу вратаря, оформяйки крайното 3:1.

Следващата контрола на ЦСКА е след три дни срещу китайския тим Шанхай Шенхуа.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 27. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто (к), 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 11. Станислав Манолев, 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 10. Евандро