ЦСКА победи с 1:0 китайския Шанхай Шенхуа в третата си контрола от лагера в Испания. Единственото попадение бе дело на Али Соу в 80-ата минута. Това е първи успех на тима на Нестор Ел Маестро в Марбея, след като преди това столичани направиха 1:1 с Бохум и отстъпиха с 1:3 пред Академия Пушкаш.

Първото полувреме бе равностойно и без много положения пред двете врати. Стивън Перейра опита с глава да простреля вратаря на китайския тим, но ударът му мина над вратата.

В 37-ата минута дойде първият точен удар в този мач. Той отиде в актива на китайците, но Черниаускас без проблем улови. "Червените" отговориха с топовен шут на Тиаго от 25 метра, който вратарят на Шенхуа изби в корнер.

На почивката Нестор Ел Маестро направи само една смяна - Лясков замени Жеферсон.

В началото на втората част ЦСКА създаде много чисто голово положение. Джеси изведе набралия скорост Рубен Пинто, който чукна топката покрай вратаря на китайците, но тя излезе в аут. Играч на Шанхай пък засече много добре топката с глава в наказателното поле на „червените”, но кълбото мина покрай вратата.

В 62-aта минута на терена влязоха Чорбаджийски, Атанасов, Малинов, Жоржиньо и Евандро на местата на Бодуров, Манолев, Пинто, Енрике и Тиаго.

Срещата продължи да е без почти никакви положения до 80-ата минута, когато "червените" вкараха победното попадение. Али Соу без изведен зад централните бранители, вратарят на китайците закъсня да излезе и нападателят на ЦСКА пусна топката покрай него за 1:0.

В края дебют за ЦСКА записа 15-годишният Мартин Смоленски, който влезе в игра в 83-aта минута вместо Джеси, а Йоан Бауренски замени голмайстора Али Соу.

Съставът на "червените":
ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 5. Николай Бодуров, 25. Стивън Перейра, 3. Жеферсон Телес, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 27. Борис Секулич, 23. Йоан Бауренски, 15. Кристиян Малинов, 18. Мартин Смоленски, 19. Кирил Десподов, 7. Жоржиньо, 10. Евандро