Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Локомотив (Горна Оряховица) в първата си контролна среща от зимната подготовка. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Дебют за "канарчетата" направи новото попълнениe Антон Карачанаков.

Антонио Вутов откри резултата в полза на Ботев с гола си в 20-ата минута. Нападателят се възползва от пас с пета на свой съотборник и след топовен шут под гредата не остави шанс на стража на гостите.

"Жълто-черните" имаха превъзходство до почивката, но не успяха да отбележат нови попадения.

През втората част пловдивчани отново бяха по-настъпателни, но вкараха само един гол. Негов автор стана Тодор Неделев от дузпа в 62-ата минута. Малко по-късно Крис Добрев бе изведен очи в очи с вратаря, но стреля в неговите ръце. Топката обаче се върна в краката на таланта на Ботев, който отново опита да реализира, но изпрати топката в аут.

След мача с "железничарите", момчетата на старши треньора Николай Киров ще отпътуват за лагер в Турция. "Жълто-черните" потеглят за Анталия в ранните часове на четвъртък.