Преотстъпените от Левски в Ботев (Враца) - Александър Любенов, Атанас Кабов и Деян Иванов, отчаяха елитния Ботев (Пловдив). Втородивизионният тим надделя с 3:0, акто Кабов и Иванов вкараха по един гол, а Любенов спаси всички удари към своята врата.

Кабов даде аванс на врачани в 24-ата минута с хубав удар от 20 метра. Петър Атанасов пък удвои в 36-ата минута, като шокира публиката по трибуните. Бившият играч на Монтана стреля с левия крак от 12 метра, а топката мина през краката на Иван Чворович.

През втората част "жълто-черните" създадоха няколко добри възможности, но Александър Любенов се представи отлично.

В 70-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа. Звездата на Ботев (Пд) стреля в аут, след като реферът посочи бялата точка за игра с ръка. Неговият удар мина покрай лявата греда на Любенов.

В 77-ата минута Деян Иванов матира носителите на Купата и Суперкупата на България. Защитникът се разписа с глава след центриране от корнер и оформи крайното 3:0 за Ботев (Враца).