Лудогорец победи ЦСКА с 3:2 на своя стадион в знаменит мач, който ще бъде помнен дълго. "Червените" водеха с 2:1 до 85-ата минута, но домакините успяха да стигнат до победа, която направи преднината им на върха в класирането цели 6 точки. Якуб Швиерчок влезе като резерва и отбеляза два гола, а един добави Клаудиу Кешерю. За ЦСКА точни бяха Кирил Десподов и Рубен Пинто. Левият бек на "червените" Жеферсон пък си изпроси изгонване, след като само в рамките на 120 секунди получи два жълти картона. Срещата бе изключително зрелищна и с много голови положения. Лудогорец удари и две греди, които дойдоха след удари на Мисиджан и Кешерю.

Двубоят започна с греда на Мисиджан още в 11-ата минута. ЦСКА отвърна с хубав удар на Рубен Пинто. Малко по-късно Абел Анисе се контузи и бе заменен принудително.

В края на първото полувреме ЦСКА излезе напред в резултата. Кирил Десподов изпълни безупречно пряк свободен удар, при който топката удари напречната греда и влезе във вратата на Лудогорец.

През второто полувреме на терена стана горещо. Димитър Димитров направи промяна и вкара Якуб Швиерчок, който му се отблагодари с два гола.

Полякът бе точен още в 51-ата минута, когато Кешеру пусна отлично топката успоредно на голлинията, а там Швиерчок връхлетя и я прати в мрежата за 1:1.

Последва нова греда на сметката на Лудогорец, а минута по-късно Жеферсон получи жълт картон за удар без топка срещу Дяков и ЦСКА остана с човек по-малко на терена. Неочаквано обаче именно тимът на Стамен Белчев излезе напред в резултата в 71-ата минута. Едвин Джеси проби до аутлинията, пусна към Рубен Пинто, който засече отлично и с хубав удар направи безпомощен Ренан.

Лудогорец натисна до краен предел и успя да направи пълен обрат в рамките на 3 минути. В 85-ата Клаудиу Кешеру реализира след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА с хубав и точен удар по земята - 2:2.

В 88-ата шампионите изковаха успеха. Мисиджан напредна по крилото и центрира, а Швиерчок бе изпуснат и с глава направи обрата пълен - 3:2.

До края на срещата "червените" така и не успяха да стигнат до гол, с който да изравнят резултата.

За ЦСКА има и още лоши новини. "Червените" ще бъдат без Каранга, Жеферсон и Станислав Манолев срещу Левски за Купата на България в сряда.

С успеха Лудогорец събра 72 точки на върха, а ЦСКА е с 66. Третият Левски е с 50 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Лудогорец - ЦСКА 3:2
0:1 Кирил Десподов (45+2), 1:1 Якуб Швиерчок (51), 1:2 Рубен Пинто (71), 2:2 Клаудиу Кешерю (85), 3:2 Якуб Швиерчок (88)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- Греда! Мисиджан залъга много добре защитник, навлезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но топката срещна страничната греда и се върна в игра!
15- Хубав удар от разстояние на Рубен Пинто, но топката минава покрай гредата
17- Принудителна смяна в Лудогорец - Анисе получи контузия и е заменен от Горалски
18- Рафаел Енрике се освободи много добре, стреля отлично, но Ренан успя с върха на пръстите на избие в корнер
32- Разбръкване в наказателното поле на ЦСКА, но играчите на Лудогорец не успяха да отправят удар
45+2- ГОЛ ЗА ЦСКА! Кирил Десподов изпълни неспасяемо пряк свободен удар, топката се отби в горната греда и влезе в мрежата на Лудогорец!
45+3- Край на първото полувреме
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
51- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру пусна отлично топката успоредно на голлинията, а там Швиерчок връхлетя и я прати в мрежата за 1:1!
55- Греда! Кешерю стреля от фаул, топката среща страничната греда!
56-  Червен картон! Жеверсон блъсна без топка Светослав Дяков и получи втори жълт картон! Първият бе само преди две минути!
71- ГОЛ ЗА ЦСКА! Едвин Джеси проби до аутлинията, пусна към Жан Бланко, който засече отлично и с хубав удар направи безпомощен Ренан!
83- Густаво Кампаняро отправи силен удар, но Черниаускас изби в корнер
85- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудиу Кешеру бележи след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА с хубав и точен удар по земята - 2:2!
88- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мисиджан напредна по крилото, центрира, а Швиерчок бе изпуснат и с глава направи обрата пълен - 3:2!
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан Сантос, 4.Сисиньо, 6.Натанаел, 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 18.Светослав Дяков(79-10.Густаво Кампаняро), 12.Абел Анисе (18-44.Яцек Горалски), 84.Марселиньо, 92.Джоди Лукоки (46-70.Якуб Швиерчок), 93.Върджил Мисиджан, 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 1.Хорхе Броун, 25.Цветомир Панов, 8.Лукас Саша, 5.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски, 70.Якуб Швиерчок
Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Жеферсон Телес, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 6.Рубен Пинто, 11.Станислав Манолев, 15.Кристиян Малинов, 17.Енрике Рафаел, 19.Кирил Десподов(54-8.Едвин Джеси), 20.Тиаго Родригез (59-18.Александър Георгиев), 9.Фернандо Каранга(68-7.Жан Бланко)
Резерви1.Слави Петров, 7.Жан Бланко, 16.Раул Лое, 8.Едвин Джеси, 23.Александър Дюлгеров, 25.Александър Барт, 18.Александър Георгиев
Треньор: Стамен Белчев

Разград, ст. "Лудогорец Арена"
Съдия:
Станислав Тодоров
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация