Берое загуби с 1:2 първата си контролна среща на турска земя срещу Заглебие (Любин). "Зелените" поведоха с попадение на Антон Карачанаков в 15-ата минута, Бартош Слиш израви в 25-ата за поляците, а с гол на Бартоломей Павловски резултатът бе обърнат до 1:2.

В 7-ата минута Бартоломей Павловски получи топката след центриране на Патрик Тушжински на границата на наказателниото поле и шутира, но топката бе отбита от Перниш и излезе в аут.

Четири минути по-късно след бърза атака за поляците Бартоломей Павловски намери Павел Жира, който стреля от дъгата на наказателното поле, но Душан Перниш се намеси отлично и изчисти в корнер.

В 15-ата минута Матеус Леони намери Мартин Камбуров, той се освободи и изведе по отличен начин Антон Карачанаков, който елегантно с левия крак откри резултата за 1:0 в полза на Берое.

Антон Карачанаков отправи добър удар в 20-ата минута, но Мартин Полачек спаси.

В 25-ата резултатът бе изравнен, след като Патрик Тушжински овладя, а след това подаде към Бартош Слиш, който направи 1:1.

Заглебие се възползва от грешка на Милен Желев, той не успя да изчисти, а подаде на Себастиан Бонечки, който изведе Бартоломей Павловски на добра позиция, а той реализира с хубав шут от 20-ина метра, за да направи резултата 1:2 в полза на поляците.

В 63-ата минута Камил Мазек напредна добре и шутира от малък ъгъл, но Аргилашки се намеси отлично и спаси. Последва центриране и удар на Камил Мазек с глава, но неточно и над вратата.

В 75-ата минута Ярослав Кубички центрира в наказтаелното поле на Берое на два пъти, но първо Веселин Пенев, а след това Камен Хаджиев и Иван Бандаловски предотвратиха опасности.

Марко Адамович стреля от пряк свободен удар на 26-27 метра фронтално на вратата в 82-ата минута. Той насочи перфектно топката към долния десен ъгъл на вратата на поляците, но стража на Заглебие се намесе отлично.

Минута преди края на редовното време Ярослав Кубички пробва удар от 30-ина метра, но той бе твърде слаб и Георги Аргилашки нямаше никакъв проблем да овладее топката.

С дебют за отбора на Берое се отчете Иван Бандаловски, който влезе като смяна в 62-ата минута на двубоя.

Следващата контрола на Берое е на 23 срещу Вардар (Скопие), като часът не е уточнен.

Съставите на двата тима:
Берое (Стара Загора): 12. Душан Перниш (46′ – 23. Георги Аргилашки) – 3. Милен Желев (62′ – 13. Емин Ахмед), 5. Павел Виданов (62′ – 26. Камен Хаджиев), 6. Иван Иванов (62′ – 15. Георги Динков), 20. Матеус Леони (62′ – 28. Веселин Пенев) – 8. Карлос Охене (62′ – 4. Кохей Като), 7. Мартин Райнов (62′ – 27. Александър Енев) – 24. Никола Гавов, 10. Борислав Цонев (62′ – 11. Иван Бандаловски), 71. Антон Карачанаков (62′ – 16. Марко Адамович) – 9. Мартин Камбуров (62′ – 21. Сердижу Негут); резерви: 14. Надим Ангелов, 22. Иван Гошев; старши треньор: Александър Томаш
Заглебие (Любин): 1. Мартин Полачек, 33. Любомир Гулдан, 3. Саша Балич, 17. Серафин Сзота, 44. Алан Червински, 19. Филип Йагиело, 8. Себастиан Бонечки, . Бартош Слиш, 16. Павел Жира, 11. Бартоломей Павловски, 89. Патрик Тушжински (12. Конрад Форенц, 28. Пьотр Лецией, 30. Доминик Хладун, 4. Александър Тодоровски, 24. Якуб Тошик, 27. Доминик Йончзи, 22. Рафал Петржак, 2. Бартош Копач, 25. Адам Матушчук, 7. Кристоф Януш, 14. Лукаш Яношка, 20. Ярослав Кубички, . Лукаш Пореба, 18. Филип Стражински, 96. Конрад Андрейчак, 77. Лукаш Монета, 13. Давид Пакулски, 6. Камил Мазек, 9. Аркадиуш Вожниак, . Мартин Неспор); старши треньор: Мариуш Левандовски