ЦСКА постигна историческа победа над Лудогорец - първа срещу "орлите" в шампионатен мач! В дербито на 15-ия кръг на Първа лига "червените" осъществиха пълен обрат с 2:1, след като изоставаха в резултата. В 49-ата минута на срещата на "Лудогорец Арена" Густаво Кампаняро откри за тима на Димитър Димитров - Херо. Фернандо Каранга изравни в 58-ата, а в 71-ата Кевин Меркадо се превърна в герой за гостите, реализирайки след само две минути на терена.

В 68-ата минута Каранга беше изгонен за втори жълт картон, но въпреки численото изоставане футболистите на Стамен Белчев съумяха да измъкнат сладката победа в непревземаемата до този момент за тях крепост в Разград в срещите за първенство. След историческия успех ЦСКА събра 34 точки и вече изостава само с две от лидера Лудогорец, който има 36 в актива си.

В дербито днес шампионите бяха без треньора си Димитър Димитров. Както е известно, Херо е със спрени права след изригването му преди седмица на "Герена" при победата с 2:0 над Левски. Той гледа срещата от трибуните, а указания на футболистите му даваха неговите асистенти - Петър Колев и Георги Чиликов. Стамен Белчев обаче ги надхитри и "червените" записаха впечатляваща победа, показвайки, че ще се борят със зъби и нокти за титлата този сезон.

Първата ситуация в мача беше в седмата минута. Тогава Тиаго Родригес направи фрапантен пропуск сам срещу Хорхе Броун. До почивката и пред домакините се откри една добра ситуация. В 35-ата минута Върджил Мисиджан пропусна да вкара след подаване на Джоди Лукоки.

След почивката паднаха цели три гола. В 49-ата Густаво Кампаняро откри. Марселиньо се отскубна перфектно отляво и пусна отлично подаване към съотборника си, който от ъгъл успя да реализира с левия крак, пронизвайки Черниаускас - 1:0.

В 58-ата Каранга хвърли в екстаз публиката на "армейците". Бразилецът се пребори с Моци за центрирана топката и реализира с глава за 1:1. Подаването беше на Тиаго Родригес.

В 64-ата минута Лукоки можеше отново да даде преднина на Лудогорец, но изпрати топката над напречната греда.

В 68-ата Каранга получи втори жълт и съответно червен картон от съдията Драгомир Драганов, който отсъди нарушение на тарана срещу Моци.

"Червените", останали с 10 човека, съумяха да стигнат до пълния обрат. В 71-ата минута резервата Кевин Меркадо се разписа с удар по земя от 20-ина метра - 1:2.

До края "орлите" направиха отчаян опит да стигнат поне до точката. В игра за домакините влязоха Кешерю и Вандерсон, но и това не доведе до промяна на резултата и ЦСКА ликува.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018

.ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:2
1:0 Густаво Кампаняро (49), 1:1 Фернандо Каранга (58), 1:2 Кевин Меркадо (71)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача.
7  Фрапантен пропуск на Тиаго Родригес, който не успя да даде преднина на ЦСКА от отлична ситуация! Натанаел сгреши, Станислав Манолев му отне топката вдясно и подаде на останалия непокрит пред Хорхе Броун португалец, като Тиаго не успя да уцели вратата, стреляйки нескопосано покрай лявата греда в аут.
10 - Кaпитанът Николай Бодуров направи грешка в наказателното поле на ЦСКА, Черниаускас обаче внимаваше.
24 - Натанаел финтира двама в червено, след което стреля в аут.
30  Анисе овладя на гърди центрираната от Мисиджан топка, беше с гръб към вратата на ЦСКА, като опита ефектна задна ножица, но я изпрати над напречната греда.
32  Кулма вкара топката във вратата на домакините, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.
35  Мисиджан пропусна да открие резултата. Джоди Лукоки нахлу отдясно в наказателното поле на ЦСКА и върна към дузпата, елиминирайки Черниаускас, топката стигна до Мисиджан, който не успя да оцели опразнената врата, стреляйки над напречната греда.
37 - Каранга подаде към Тиаго Родригес в наказателното поле на "орлите", но футболистът на ЦСКА не успя да овладее.
43 - Феновете на ЦСКА запалиха плексигласа, с който е ограден секторът за гости.
45 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на втората част.
49  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец след гол на Густаво Кампаняро! Марселиньо се отскубна перфектно отляво и пусна отлично подаване към Кампаняро, който от ъгъл успя да реализира с левия крак, пронизвайки Черниаускас.
57  Жълт картон за Каранга, който ще пропусне двубоя с Ботев след паузата за националните отбори, тъй като това му е пети жълт картон.
58 ГОООЛ! ЦСКА изравнява с гол на Фернандо Каранга - 1:1! Голмайсторът на "армейците" се разписа отблизо с глава, надскачайки Моци, след центриране на Тиаго Родригес отляво.
68  ЧЕРВЕН КАРТОН! Каранга е изгонен, ЦСКА остава с човек по-малко. Голмайсторът на "червените" се измъкна от опеката на Козмин Моци, а съдията Драгомир Драганов отсъди нарушение на тарана за удар с ръка.
71  ГОООЛ! ЦСКА стига до пълен обрат - 1:2! Резервата Кевин Меркадо отбеляза след по-малко от две минути на терена. Играчът на гостите нанесе удар по земя от границата на наказателното поле, реализирайки в долния десен ъгъл на Броун.
78 - Вандерсон пробва мерника си, праща топката в аут.
81 - Изстрел на Антон Недялков прелетя край вратата на домакините.
82 - Черниаускас спаси удар на Марселиньо, топката летеше право под гредата.
86 - Гостите претендират за дузпа за фаул на Сисиньо срещу Меркадо, Драгомир Драганов е безмълвен.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА успя да победи с 2:1 Лудогорец в Разград.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 4.Сисиньо , 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков (к) (88  11.Жуниор Кишада), 12.Абел Анисе, 10.Густаво Кампаняро  (73  28.Клаудиу Кешерю ), 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан (74  88.Вандерсон), 92.Джоди Лукоки
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 5.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 44.Яцек Горалски, 88.Вандерсон, 11.Жуниор Кишада, 28.Клаудиу Кешерю
Tреньор: Петър Колев

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас , 3.Антон Недялков, 25.Александър Барт, 5.Николай Бодуров (к), 23.Александър Дюлгеров , 15.Кристиян Малинов, 6.Рубен Пинто, 20.Тиаго Родригес (84  19.Кирил Десподов), 11.Станислав Манолев (89  21.Кевин Кубемба), 10.Густаво Кулма  (69  7.Кевин Меркадо ), 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 18. Александър Георгиев, 16. Раул Лое, 19. Кирил Десподов, 7. Кевин Меркадо, 21. Кевин Кубемба
Tреньор: Стамен Белчев

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация