Лудогорец излезе с втория си състав в домакинството на Ботев от последния кръг на Първа лига, но не се даде на гостите - 2:2. Треньорът на шампионите Димитър Димитров се довери изцяло на младоци, които се възползваха от получения шанс и дори бяха близо до победата.

"Орлите" откриха в 37-ата минута чрез 20-годишния Ивайло Климентов. При този резултат дойде почивката. Във второто полувреме "канарчетата" стигнаха до пълен обрат в рамките само на три минути. Дуде Ндонгала изравни в 54-ата, а в 57-ата и Радослав Терзиев отбеляза - 1:2.

В 75-ата минута 18-годишният талант от школата на Лудогорец Ерол Дост възстанови равенството, а до края последваха няколко пропуски и пред двете врати.

Венцислав Керчев и Преслав Петров бяха най-опитните играчи, на които Херо заложи днес.

С няколко отлични намеси в двубоя се отчете 17-годишният вратар на "орлите" Дамян Дамянов, син на треньора Валери Дамянов.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТВ ПРОГРАМА

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ 2:2
1:0 Ивайло Климентов (37), 1:1 Дуде Ндонгала (54), 1:2 Радослав Терзиев (57), 2:2 Ерол Дост (75)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
15 - Керчев върна топката към намиращия се на около три-четири метра от границата на наказателното поле Китов, който стреля силно над вратата на Ботев.
25 - Филипе Бризола стреля от границата на наказателното поле, топката прелетя над вратата на шампионите.
31  ГРЕДА! Густаво Афонсо опита центриране от свободен удар и топката кацна на напречната греда на вратата на Лудогорец.
37  ГОООЛ! Лудогорец повежда с гол на Ивайло Климентов - 1:0! Голмайсторът получи пас от Денислав Александров фронтално срещу вратата и стреля технично към долния ляв ъгъл. Топката се отби в гредата и влезе в мрежата.
45  Блестяща намеса на Дамян Дамянов, който спаси изстрел отблизо на Бризола.
45 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Даниел Кайзер спаси удар на Денислав Александров.
54  ГОЛ! Гостите изравняват - 1:1! Появилият се на смяна в началото на второто полувреме Дуде Ндонгала стреля директно от пряк свободен удар от над 20 метра, пращайки топката в мрежата на Дамянов.
57  ГОЛ! Ботев постига пълен обрат и повежда с 2:1. Радослав Терзиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле и със силен удар простреля вратаря Дамян Дамянов.
75  ГООЛ! Домакините изравняват - 2:2! Ерол Дост отбеляза с глава след центриране отдясно на Димитър Илиев.
84
 ГРЕДА! Ивайло Климентов надбяга бранител в жълто и бе близо до втори гол, но топката се отби в лявата греда на вратата на Ботев.
86  Стивън Петков пропиля идеална възможност за гол.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Срещата завърши 2:2.

ЛУДОГОРЕЦ69.Дамян Дамянов, 23.Венцислав Керчев, 87.Преслав Петров, 77.Георги Вълчев, 53.Лъчезар Ковачев (55  58.Димитър Илиев), 80.Денислав Александров (75  75.Мартин Милков), 72.Ерол Дост   (90  34.Олег Димитров), 38.Кристиян Китов, 98.Светослав Ковачев, 45.Ивайло Климентов , 64.Доминик Янков
Резерви: 90.Иван Атанасов, 34.Олег Димитров, 97.Томас Цвятков, 75.Мартин Милков, 58.Димитър Илиев, 71.Владислав Найденов
Tреньор: Димитър Димитров

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 23.Йордан Минев, 18.Радослав Терзиев , 24.Лазар Марин, 10.Серкан Юсеин, 7.Фелипе Бризола, 11.Кристиан Добрев (63  26.Милко Георгиев), 93.Густаво Афонсо , 9.Диого Кампос (46  29.Дуде Ндонгала  , 20.Стивън Петков (89  27.Иван Василев)
Резерви: 21.Стелиан Ангелов, 3.Димитър Пиргов, 29.Дуде Ндонгала, 6.Юлиано Алваро, 26.Mилко Георгиев, 27.Иван Василев
Треньор: Николай Киров

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация