Новакът в Първа лига Витоша (Бистрица) отвя с 4:1 Монтана в контрола. Даниел Пеев откри резултата в 10-ата минута за домакините след пас на Кристиян Узунов. Атанас Илиев възстанови равенството 5 минути преди почивката, оползотворявайки центриране от фаул на Петър Атанасов.

Узунов покачи на 2:1 в 56-ата, възползвайки се от асистенция на Четин Садула. Малко след това юношата на монтанци Милен Младенов получи червен картон, след като задържа откъсващ се сам срещу вратаря съперник. При опит за центриране на Георги Амзин в 88-ата минута топката влетя в мрежата на Монтана за 3:1, не без помощта и на вятъра.
В добавеното време Пол Отофе подаде на Григор Долапчиев, който оформи крайното 4:1.

За Монтана в спаринга като титуляр дебютира привлеченият от Локомотив (София) Даниел Васев. В проверката взеха участие още Александров, Пърнаров, Михов, Колев, Чапаев, Айтов, Атанасов, Ат. Илиев, Манолов, Дамянов /Счекич, Благоев, Дичев, Цонков, Младенов, Йорданов, Пламенов, Щерев, Иванчевич, Антонов, Славейков и Хр. Илиев/.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка