Верея успя да спечели с 2:1 домакинството си на Дунав дш 9-ия кръг на Първа лига. Първото попадение в мача реализира Юлиян Ненов в 31-ата минута, давайки преднина на русенци. Избраниците на Илиан Илиев обаче съумяха да стигнат до трите точки след голове на Меди Фенуш в 56-ата минута и на опитния Георги Андонов в 88-ата.

След победата Верея събра 16 точки и скочи на петото място във временното класиране. Също с толкова е и Берое, докато Дунав има само 8.

Двубоят започна с по-интересни ситуации пред вратата на Верея. В началото пред Васил Шопов и Юлиян Ненов се откриха шансове за гол, но те не съумяха да ги оползотворят.

Все пак в 31-ата натискът на русенци се увенча с успех. Ненов откри резултата с далечен изстрел от воле - 0:1. До почивката не се случи нищо интересно, а през втората част Верея стигна до пълния обрат. В 56-ата минута много активният в тази среща Меди Фенуш получи подаване от Венцислав Бенгюзов и наказа Станислав Антонов за 1:1. В 88-ата 34-годишният Георги Андонов се превърна в герой за тима на Илиан Илиев. Фенуш излезе сам срещу Антонов, но стреля в тялото му. Топката стигна до Андонов, който с мощен изстрел реализира под гредата за крайното 2:1.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 2:1
0:1 Юлиан Ненов (31), 1:1 Меди Фенуш (56), 2:1 Георги Андонов (88)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Васил Шопов се озова сам срещу Георги Аргилашки след центриране отляво, стражът на Верея улови удара му.
5 - Юлиян Ненов центрира отляво в наказателното поле на домакините, където Будинов засече с глава, Аргилашки отново бе на мястото си и спаси.
18 - Удар на Бенгюзов премина в опасна близост покрай вратата на Дунав.
31 - Мирослав Будинов се озова на добра позиция, ударът му беше избит от вратаря в корнер.
31  ГОООЛ! Дунав повежда с гол на Юлиян Ненов! След центрирането от ъгловия удар първо Михаил Милчев с глава продължи топката към наказателното поле на Верея, където Петър Витанов изчисти, след което кълбото попадна право на волето на Ненов, който с прехвърлящ удар я изпрати в горния десен ъгъл на безпомощния Георги Аргилашки.
35 - Милчев пробва да реализира с удар по диагонала в долния десен ъгъл на вратата, Аргилашки успя да избие в корнер.
37 - Божидар Васев също тества рефлекса на стража на Верея, който отрази неговия далечен шут.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
56  ГОООЛ! Верея изравнява - 1:1! Гол на Меди Фенуш. Бенгюзов изведе съотборника си на стрелкова позиция отляво, а той прати с техничен удар топката под плонжа на Станислав Антонов.
58  Карагерен подаде на непокрития в наказателното поле Ненов, халфът стреля с едно докосване, изпращайки топката на сантиметри покрай лявата греда.
76  Спречкване между Здравко Илиев от Верея и наставника на Дунав Веселин Великов.
77  Жълт картон за защитника на домакините.
88  ГОООЛ! Верея стига до пълен обрат след страхотен гол на Георги Андонов - 2:1! Меди Фенуш излезе сам срещу Станислав Антонов, но стреля в тялото му. Топката стигна до Андонов, който с мощен изстрел реализира под гредата.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Верея победи Дунав с 2:1.

Резултат с изображение
ВЕРЕЯ: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев , 4.Селим Бен Джемия, 33.Мирослав Енчев, 16.Петър Витанов, 15.Костадин Слаев, 20.Венцислав Бенгюзов (80  10.Елиаш да Силва), 8.Осман Балде (46  18.Янислав Иванов ), 14.Георги Андонов , 9.Меди Фенуш  , 17.Валери Домовчийски (70  14.Еркебулан Нургалиев)
Резерви: 1.Пламен Колев, 5.Илия Мунин, 19.Атанас Панов, 89.Илиян Йорданов, 14.Еркебулан Нургалиев, 10.Елиаш да Силва, 18.Янислав Иванов
Треньор: Илиан Илиев

Резултат с изображение за фк дунав
ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 21.Олексей Ларин , 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев, 10.Васил Шопов, 8.Андреас Васев  (46  83.Христо Попадийн), 94.Юлиян Ненов , 7.Бирсент Карагарен (59  77.Бранимир Костадинов), 14.Божидар Васев, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 24.Преслав Петров, 5.Тейнур Марем, 8.Карлос Ятоба, 83.Христо Попадийн, 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация