Лудогорец и Пирин завършиха при 1:1 в Разград в двубой от седмия кръг на първа лига. "Орлите" продължават да са единственият отбор у нас без загуба от началото на първенството, но не успяха да изместят ЦСКА от първото място, оставайки на две зад "армейците".

Гостите от Благоевград първи имаха възможност да открият резултата, но Ренан Спаси удара на Николов. В края на полувремето Козмин Моци пропусна дузпа, а второто полувреме започна с натиск на разградчани. Натанаел удари гредата в 48-ата минута, а по-малко от 10 след гол гол на Кешерю бе отменен заради фаул в атака.

Анисе откри резултата в 62-ата минута, като се възползва от отбита топка в наказателното поле и отблизо я вкара в мрежата.

В последния четвърт час двата тима си размениха по една греда, но нов гол не падаше. Това се промени в 88-ата минута, когато Рениа навърза двама бранители на Лудогорец и подаде на Костов, който на празна врата оформи крайното 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 1:1
1:0 Абел Анисе (62'), 1:1 Станислав Костов (88')

Двубоят по минути:
1' Начало на срещата.
27' Мисиджан проби в наказателното поле на Пирин, но стреля неточно.
32'  Хубав удар на Стилиян Николов с глава, но Ренан спаси.
45'  ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ за фаул на Благов срещу Марселиньо!!! Козмин Моци стреля, но Благой Макенджиев усети посоката и отрази удара му.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
48'  ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ след удара на Натанаел!
56'  ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешерю вкара за домакините, но попадението му бе отменемо заради нарушение в атака.
62'  ГОООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Абел Анисе се възползва от отбита топка в наказателното поле и отблизо я вкара в мрежата.
64'  Мисиджан проби по левия фланг и центрира, Марселиньо стреля от воле, но над вратата.
77'  ГРЕДА ЗА ПИРИН след мощен удар на Аймен Суда!
82'  ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ, Жоао Пауло удари напречния стълб!
88'  ГООООЛ ЗА ПИРИН!!! Костов бележи на празна врата, след като Рениа финтира двама от Лудогорец и му подаде на метър от голлинията.
90+5' Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 30.Козмин Моци , 55.Георги Терзиев, 12.Абел Анисе , 88.Вандерсон, 44.Яцек Горалски (11.Жуниор Кишада), 93.Върджил Мисиджан, 6.Натанаел, 4.Сисиньо, 28.Клаудиу Кешерю (37.Жоао Пауло), 84.Марселиньо (10.Густаво Кампаняро)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 8.Лукас Саша, 18.Светослав Дяков, 11.Жуниор Кишада, 19.Александър Василев

ПИРИН: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев, 14.Стилиян Николов, 24.Антон Костадинов, 30.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов ( 30.Тодор Паланков), 7.Анти Рениа, 27.Костадин Ничев , 9.Радослав Кирилов (21.Александър Башлиев), 10.Аймен Суда , 19.Станислав Костов  (29.Петър Христов)
Резерви: 76.Красимир Костов, 2.Димитър Митев, 25.Методий Стефанов

Стадион: "Лудогорец Арена"
Съдия: Драгомир Драганов