ЦСКА успя да обърне до 3:1 Ботев (Враца) и да се класира на 1/4-финалите за Купата на България. "Червените" изненадващо изоставаха в резултата след повече от час игра в срещата на стадион "Българска армия", но все пак класата си каза думата и не станахме свидетели на голяма сензация. Появилият се на смяна голмайстор Фернандо Каранга отбеляза за 1:1 в 69-ата минута, след като гостите от Враца поведоха още в осмата минута чрез Атанас Димитров.

В 81-ата Кирил Десподов направи пълен обрат и успокои "армейците". Националът успя да опъне отблизо мрежата на Христо Митов за 2:1.

Победата на ЦСКА подпечата Кевин Кубемба в 84-ата минута - 3:1.

Вторият във временното класиране във Втора лига изигра страхотно първо полувреме на "Армията" и на почивката водеше в резултата. В осмата минута Атанас Димитров отбеляза с глава след центриране на Спас Георгиев от корнер, а в 20-ата юношата на Левски Атанас Кабов можеше да удвои, но гредата спаси ЦСКА. И през втората част избраниците на Сашо Ангелов създадоха сериозни проблеми на "червените", които трудно намираха пролукикъм вратата на Христо Митов.

В 65-ата минута централният защитник Кристиян Григоров беше изгонен от съдията Петър Костадинов, което остави врачани с човек по-малко и донякъде улесни задачата на ЦСКА. Снажният бранител първо хвана Каранга за ръката и го повали, след което закачи крака на падналия голмайстор и получи червен картон.

От този момент нататък домакините изцяло доминираха и положенията пред Митов се заредиха едно след друго. В 69-ата Каранга вкара дежурния си гол. Звездата на ЦСКА се разписа с глава след центриране от корнер, топката рикошира в тялото на бранител на гостите и влетя в долния десен ъгъл на Христо Митов - 1:1.

В 81-ата минута Каранга бе близо до ново попадение, но Митов някак си изби топката, която обаче попадна право във връхлитащия Десподов и той я добута зад голлинията, правейки пълен обрат за "армейците" - 2:1. Три минути след това Кевин Кубемба подпечата успеха на ЦСКА - 3:1.

В срещата с врачани Стамен Белчев разчита предимно на резерви. На вратата беше Георги Китанов, а в защита шанс получи младият Стойчо Атанасов. Опитните Николай Бодуров и Станислав Манолев останаха на пейката, като само първият влезе в игра като резерва.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018

ЦСКА - БОТЕВ (Враца) 3:1
0:1 Атанас Димитров (8), 1:1 Фернандо Каранга (69), 2:1 Кирил Десподов (81), 3:1 Кевин Кубемба (84)

Двубоят по минути с БЛИЦ
* Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на дългогодишния лекар на ЦСКА и Локомотив (София) д-р Павел Филипов, който почина след кратко боледуване.
1 - Начало на мача.
8  ГОООЛ! Ботев (Враца) изненадва "червените" и повежда - 0:1! Атанас Димитров отбеляза с глава след центриране на Спас Георгиев от корнер.
10 Густаво Кулма пропусна да изравни от изгодна позиция, пращайки топката на сантиметри покрай лявата греда на вратата, пазена от Христо Митов.
20  ГРЕДА и отменен гол! Атанас Кабов с далечен удар нацели гредата, топката се върна в Емил Стоев, който вкара, но беше в засада и попадението логично не бе зачетено.
27 - Неточен удар на Рубен Пинто.
43 - Чорбаджийски от няколко метра вместо да се разпише, по-скоро помогна на съперниковите бранители, стреляйки неточно с глава.
44 - Юношата на Левски Атанас Кабов отново затрудни отбраната на ЦСКА с рейд отляво, младокът навлезе в наказателното поле, но със сетни усилия бранителите в червено все пак се справиха.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
46 -  Стамен Белчев търси промяна с включването в игра на голмайстора Фернандо Каранга и Кевин Меркадо. Заменените са Милчо Ангелов и Густаво Кулма.
52 - Рубен Пинто пропусна да изравни.
58 - Стойчо Атанасов подаде на Десподов, който стреля в аут.
61 - Митов лови топката след удар на Каранга.
65  ЧЕРВЕН КАРТОН! Ботев (Враца) остава с човек по-малко. Централният защитник Кристиян Григоров първо хвана за ръката Каранга и го повали на земята, след което го фаулира още веднъж и съдията Петър Костадинов го изгони.
69  ГОООЛ! ЦСКА изравни - 1:1! Фернандо Каранга се разписа с глава след центриране от корнер, топката рикошира в тялото на бранител на гостите и влетя в долния десен ъгъл на Христо Митов.
78 - Слаб удар на Десподов, Митов лови.
80 - Вратарят на Ботев (Враца) спаси опасен изстрел на Кевин Меркадо.
81  ГОООЛ! Кирил Десподов прави пълен обрат - 2:1 за ЦСКА! Каранга засече центрираната отляво топка, Митов изби, но пред голлинията Десподов я добута в мрежата му.
84  ГОООЛ! Кевин Кубемба подпечатва победата на домакините - 3:1!
90 - Добавеното време е 3 минути.
90 - Край на мача. ЦСКА елиминира Ботев (Враца) след победа с 3:1.

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 25. Александър Барт, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 2. Стойчо Атанасов , 6. Рубен Пинто, 16. Раул Лое (84  5.Николай Бодуров), 10. Густаво Кулма (46  7.Кевин Меркадо), 29. Милчо Ангелов (46  9.Фернандо Каранга ), 19. Кирил Десподов , 21. Кевин Кубемба
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 5. Николай Бодуров, 14. Валентин Антов, 23. Александър Дюлгеров, 11. Станислав Манолев, 7. Кевин Меркадо, 9. Фернандо Каранга
Треньор: Стамен Белчев

БОТЕВ (Враца):
1.Христо Митов, 4.Иво Харизанов, 5.Кристиян Григоров , 13.Атанас Димитров , 6.Даниел Гаджев , 20.Емил Стоев (87  8.Иван Иванов), 18.Атанас Кабов (62  Янаки Смирнов), 19.Ивайло Михайлов, 21.Илия Карапетров, 14.Петър Петров, 17.Спас Георгиев
Треньор: Сашо Ангелов

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Петър Кирилов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация