ЦСКА победи с 1:0 Септември в мач от петия кръг на Първа лига. Срещата на „Васил Левски“ се игра почти през цялото време в половината на новака, но защитата на тима не позволи много възможности пред вратата.

Играчите наСтамен Белчев удариха три греди, а единственото попадение бе дело на Рубен Пинто.

ЦСКА имаше предимство през цялото първо полувреме, но до последните минути преди почивката не успя да създаде нищо интересно. Символичните домакините се бяха групирали много добре в защита и не допускаха опасности пред вратата си.

Защитата на Септември се пропука в 43-ата минута, когато за няколко секунди удари на Каранга и Дюлгеров срещнаха гредите.

Все пак логичното се случи в 45-ата минута и ЦСКА поведе. Голът обаче не дойде след добра атака, а след грешка на вратаря Янко Георгиев, който влезе в игра на мястото на Валентин Галев в средата на първата част. Резервният страж получи топката от свой съотборник, но я изчисти право в краката на Рубен Пинто. Халфът на „червените“ не се поколеба за миг и веднага прати кълбото в празната врата на Септември и изведе „армейците“ напред.

Септември продължи да се брани умело и ситуациите пред вратата на новака бяха малко.

В 63-ата минута футболистите на Стамен Белчев удариха нова греда. Този път тя бе нацелена от Станислав Манолев, който получи пас в наказателното поле от Недялков.

Веднага след спирането на играта главният съдия Стефан Апостолов показа втори жълт картон на Ишмаел Байду и остави Септември с човек по-малко на терена. Не стана ясно дали реферът гони халфа за нарушение срещу Пинто, при което бе даден авантаж, или заради нещо друго.

До края на срещата ЦСКА успокои темпото, но символичните домакините дори не опитаха да стигнат до изравняване.

„Червените“ събраха 10 точки, с което се изкачиха до второто място във временното класиране. Третият Лудогорец обаче има два мача по-малко. Септември пък е на 12-та позиция с 3 точки.

16- Страхотен изстрел на Рубен Пинто, който с мъка бе избит от Валентин Галев
30- ЦСКА владее изцяло инициативата в първия половин час, но домакините са затворили много добре постъпите към вратата си
38- Меркадо получи топката в наказателното поле на Септември, но ударът му мина над вратата
43- Греда и поредица пропуски! Карагна стреля с глава след центиране, Георгиев изби леко, топката се удари в гредата и се върна в игра. Кълбото бе посрещано от Дюлгеров, който стреля, но отново в гредата. Последва трети удар от Дюлгеров, който обаче бе избит в корнер от стража на Септември
45- ГОЛ ЗА ЦСКА! Топката бе върната към вратаря Янко Георгиев, който обаче изчисти право в краката на Рубен Пинто, а халфът на „червените“ веднага прати топката в празната врата!
45+3- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Тиаго Родригес стреля опасно, но покрай гредата
63- Греда! Недялков намери чудесно Манолев, който от няколко метра прати топката в напречната греда
64- Червен картон! Ишмаел Байду получава втори жълт картон и това предизвика гнева на щаба на Септември. Не стана ясно дали реферът гони халфа за нарушение срещу Пинто, при което бе даден авантаж, или заради нещо друго.
90+2- Удар на Кулма, но много слаб и в ръцете на вратаря
90+3- Край на мача

Резултат с изображениеСЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев (18-21.Янко Георгиев), 23.Румен Трифонов, 5.Петър Генчев, 13.Траян Траянов, 24.Богомил Дяков, 25.Борис Галчев, 3.Даниел Георгиев (86-17.Димитър Костадинов), 18.Антони Иванов, 11.Владислав Романов, 19.Ишмаел Байду, 9.Мартин Тошев (66-19.Крис Гади)
Резерви: 21.Янко Георгиев, 4.Елтон дош Реиш, 16.Васил Добрев, 19.Крис Гади, 22.Георги Стоичков, 21.Янко Сандански, 17.Димитър Костадинов
Треньор: Димитър Васев

Резултат с изображениеЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 23.Александър Дюлгеров, 11.Станислав Манолев (74-19.Кирил Десподов), 20.Тиаго Родригес, 15.Кристиан Малинов (58-22.Никола Колев), 6.Рубен Пинто, 7.Кевин Меркадо (87-26.Густаво Кулма), 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 28.Пламен Гълъбов, 22.Никола Колев, 18.Александър Георгиев, 26.Густаво Кулма, 21.Кевин Кубемба, 19.Кирил Десподов
Треньор: Стамен Белчев

София, ст. "Васил Левски"
Съдия:
Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация