ЦСКА се наложи с убедителното 4:1 в домакинството си на Локомотив (Пловдив) от четвъртия кръг на Първа лига. Само седмица след гръмкото 6:2 над Ботев, тази вечер "армейците" сразиха и "смърфовете" по категоричен начин.

Избраниците на Стамен Белчев откриха резултата чрез Тиаго Родригес в 13-ата минута, а Кристиян Малинов вкара втори гол в 27-ата. Фернандо Каранга с петото си попадение от началото на първенството направи 3:0 в 61-ата, а в 74-ата Димо Бакалов намали. Изигралият пореден силен мач Станислав Манолев бе точен за крайното 4:1 в 78-ата минута.

И срещу Локомотив (Пловдив) Стамен Белчев прецени да остави Кирил Десподов на пейката. Младият нападател влезе на смяна през второто полувреме. На вратата пък бе Витаутас Черниаускас за сметка на Георги Китанов.

Двубоят на стадион "Българска армия" очаквано започна с домакински натиск. През по-голямата част от мача "червените" доминираха, а "смърфовете" трудно стигаха до ситуации пред вратата на ЦСКА.

Първото попадение падна в 13-ата минута. Манолев центрира отдясно, Илко Пиргов действа неубедително и изби топката в краката на Тиаго Родригес, който отблизо реализира майсторски с прехвърлящ удар - 1:0.

В 27-ата "червените" отново хвърлиха в екстаз хилядите по трибуните. Кевин Меркадо центрира отляво, Манолев свали топката с глава към Кристиян Малинов, който от вратарското поле без проблем реализира за 2:0.

В 30-ата минута Димо Бакалов пропусна да намали, а до почивката най-запомнящата се ситуация бе в добавеното време. И в нея беше замесен Бакалов. Играчът на Локомотив падна в наказателното поле на ЦСКА, претендирайки за нарушение на Александър Дюлгеров. Съдията Никола Попов остане безмълвен и не уважи претенциите за дузпа на гостите.

В началото на втората част двата тима играха по-предпазливо. Около 60-ата минута "червените" отново вдигнаха оборотите и стигнаха до класическа преднина. В 61-ата Каранга отбеляза за 3:0. Тиаго проби отляво и изведе тарана сам срещу Илко Пиргов, а нападателят на ЦСКА прехвърли теxнично стража от десетина метра.

В 74-ата Бакалов намали изоставането, разписвайки се отблизо с глава след центриране на Марк Бедиме.

"Червените" обаче не спряха дотук. В 78-ата минута Манолев ознаменува силната си игра с гол. Меркадо попаде от ляво, топката попадна във връхлитащия национал, за когото не беше проблем отблизо да я прати в мрежата на Пиргов - 4:1.

След изразителния успех ЦСКА вече има 7 точки и изостава само с 3 от временния лидер Черно море. Също с по 7 са Лудогорец и Верея. Локомотив (Пловдив) е седми към момента с 5 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 4:1
1:0 Тиаго Родригес (13), 2:0 Кристиян Малинов (27), 3:0 Фернандо Каранга (61), 3:1 Димо Бакалов (74), 4:1 Станислав Манолев (78)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
13  ГОООЛ! 1:0 за ЦСКА след страхотен гол на Тиаго Родригес! Станислав Манолев центрира отдясно, Илко Пиргов действа неубедително и изби топката в краката на Тиаго, който отблизо реализира майсторски с прехвърлящ удар.
27  ГОООЛ! Кристиян Малинов вкара за 2:0! Кевин Меркадо центрира отляво, Манолев свали топката с глава към Малинов, който от вратарското поле без проблем реализира.
30  Димо Бакалов за малко да отбележи. Техничният му удар по диагонала премина до сглобката на вратата на ЦСКА.
35 - Бакалов засича с глава центрираната от Пламен Николов топка, изпраща я покрай целта в аут.
39 - Манолев напредна отдясно и пусна пас към Каранга, който пробва да отбележи от 6-7 метра, но не успя да уцели вратата.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2   "Смърфовете" претендират за дузпа. Димо Бакалов падна в наказателното поле, след като бе избутан в гръб от Николай Дюлгеров. Съдията Никола Попов реши да даде жълт картон на Бакалов за симулация.
45+3 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Бедиме подаде на Дани Кики в наказателното поле на ЦСКА, той овладя топката, обърна се и стреля, но високо над вратата.
60 - Каранга подаде към бързия Манолев, който центрира от дясно, Пиргов улови топката.
61  ГОООЛ! Преднината на ЦСКА вече е класическа - 3:0! Каранга също бележи. Тиаго проби отляво и изведе тарана сам срещу Илко Пиргов, а нападателят на ЦСКА прехвърли теxнично стража от 10-ина метра.
*
За Каранга това е пети гол от началото на първенството.
74  ГОООЛ! Димо Бакалов намали изоставането на гостите - 3:1! Играчът на гостите вкара с глава след центриране на Бедиме. При ситуацията Бакалов беше оставен непокрит пред Витаутас Черниаускас.
78
 ГОООЛ! 4:1 за ЦСКА! Манолев ознаменува добрата си игра с гол. Меркадо попаде от ляво, топката попадна във връхлитащия Манолев, за когото не беше проблем отблизо да я прати в мрежата на Пиргов.
84 - Центриране на Десподов, Манолев стреля неточно с глава.
88 - Димо Бакалов преодоля Дюлгеров, подаде в наказателното поле, но Бодуров, който сложи капитанската лента след смяната на Чорбаджийски, изчисти.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. ЦСКА отвя Локомотив (Пловдив) с 4:1.

Резултат с изображение
ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски (к) (85  28.Пламен Гълъбов), 23.Александър Дюлгеров, 6.Рубен Пинто, 15.Кристиян Малинов , 11.Станислав Манолев , 20.Тиаго Родригес , 7.Кевин Меркадо (81  19.Кирил Десподов), 9.Фернандо Каранга  (71  21.Кевин Кубемба)
Резерви: 12.Георги Китанов, 2.Стойчо Атанасов, 28.Пламен  Гълъбов, 19.Кирил Десподов, 17.Енрике Роберто, 22.Никола Колев, 21.Кевин Кубемба
Треньор: Стамен Белчев

ЛОКОМОТИВ (Пд): 1.Илко Пиргов, 71.Пламен Крумов (71  6.Георги Пашов), 22.Пламен Николов , 44.Ивайло Марков, 2.Марк Бедиме, 17.Ванчо Траянов (66  19.Димитър Велковски), 20.Пауло Серджо (57  77.Дино Мартинович), 39.Парвиз Умарбаев, 7.Димо Бакалов  , 9.Дани Кики, 10.Веселин Марчев
Резерви: 40.Мори Диао, 6.Георги Пашов, 19.Димитър Велковски, 13.Aрхан Исуф, 29.Янко Ангелов, 77.Дино Мартинович, 4.Стефан Йевтоски
Треньор: Воин Войнов

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация