ЦСКА победи Берое с минималното 1:0 в контрола на стадион „Българска Армия”. Преди срещата „армейците” представиха отбора си за новия сезон, а голът за успеха вкара Фернандо Каранга (39). Димитър Бербатов не пристигна да играе за гостите от Стара Загора, за да не се нагнетява допълнително обстановката след разразилото се недоволство в последнитет дни от "армейски" фенове.

Още в 7-ата минута Берое имаше възможност да стигнат до гол, но Китанов спаси удар на Борислав Цонев. Отговорът на „червените” дойде две минути по-късно, когато Станислав Манолев центрира в наказателното поле, но Рубен Пинто не успя да засече топката от изгодна позиция и да я прати в опразнената врата. Три минути след това Перниш улови топката след удар с глава на Кирил Десподов.

В 25-ата минута Педро Еуженио излезе очи в очи с Китанов, но предпочете да изведе свой съотборник. Фирцулеско направи двойно подаване с Кохей Като и нахлу в наказателното поле на домакините, където върна топката към Еуженио, чийто удар обаче бе отразен с вещина от Китанов.

По-активната игра на „червените” даде резултат и те поведоха в 39-ата минута, когато Кирил Десподов бе изведен зад отбраната на Берое и подаде прекрасно с пета Фернандо Каранга. Последният не уцели топката по най-добрия начин, но въпреки това успя да се разпише за 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да са по-дейни, но до нов гол не се стигна.

След почивката в 51-ата минута Борислав Цонев от гостите получи директен червен картон за грубо влизане в краката на резервата Кристиян Малинов. Тъй като това е контрола и има предварителна уговорка за такива ситуации, на мястото на изгонения футболист се появи Ерик Почански и двата отбора продължиха с пълни състави на терена.

В 63-ата минута гостите имаха много добър шанс за изравняване, след като Ерик Почански изведе Денислав Станчев, който обаче се засуети и в последния момент ударът му бе отразен от влезлия като резерва вратар Витаутас Черниаускас.

Педро Еуженио получи топката на изгодна позиция в 77-ата минута и шутира, но топката рикошира в тялото на бранител на "червените" и след това опасността пред вратата бе предотвратена.

Двата тима доиграха мача в спокойно тренировъчно темпо без сериозно положения за гол пред двете врати.

ЦСКА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Фернандо Каранга (39)

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4, Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 11. Станислав Манолев, 10. Давид Симао, 20. Тиаго Родригес, 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга
Резерви: 1. Слави Петров, 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 14. Валентин Антов, 18. Александър Георгиев, 23. Александър Дюлгеров, 17. Енрике Рафаел, 8. Кевин Кубемба, 15. Кристиян Малинов, 22. Никола Колев, 26. Густаво Кулма, 27. Радослав Живков, 29. Милчо Ангелов

Берое: 1. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 2. Павел Виданов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 7. Мартин Райнов, 4. Кохей Като, 11. Драгош Фиртулеску, 9. Педро Еуженио, 21. Серджиу Негруц, 10. Борислав Цонев
Резерви: 22. Богомил Цинцарски, 16. Ерик Почански, 13 Емин Ахмед, 27. Денислав Станчев, 6. Камен Хаджиев, 8. Карлос Охене, 20. Матеус Леони, 18. Атанас Панов, 24. Никола Гавов, 23. Александър Харсалов, Асен Георгиев

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка