Левски и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в дербито на 13 кръг на Първа лига. Двубоят се игра на Националния стадион „Васил Левски“ пред повече от 25 000 зрители. Двубоят предложи страхотно начало с три бързи гола още до 15-ата минута. Яблонски (8) изведе Левски напред в резултата, а Тиаго Родригес (12, 15) с два красиви гола обърна резултата до 2:1. Роман Прохазка оформи крайното 2:2 в 61-ата минута.

След равенството разликата между двата отбора се запазва – ЦСКА остава на второ място с 28 точки, Левски е на трето с 25. Лидерът Лудогорец е с 30 точки и може да се откъсне на върха, ако в понеделник се справи с Етър.

В състава на Левски Цветкович започна като десен бек, Ейолфсон и Яблонски са в средата на защитата, а Иван Горанов - отляво. В средата на терена стартираха Васил Панайотов и Жорди Гомес, отдясно Антонио Вутов, отляво - Роман Прохазка. На върха на атаката бе Серджиу Буш, а зад него Габриел Обертан.

В ЦСКА Божидар Чорбаджийски остана резерва, а на негово място в средата на защитата титуляр излезе Александър Барт, който си партнира с Николай Бодуров. Отдясно започна Александър Дюлгеров, а отляво - Антон Недялков. В средата на терена излязоха Рубен Пинто и Кристиян Малинов, отдясно - Станислав Манолев, отляво - Густаво Кулма. На върха на атаката бе Каранга, а зад него Тиаго Родригес.

Началото на двубоя бе шеметно и само за 15 минути паднаха три гола. Още в 8-ата минута Давид Яблонски отново се превърна в герой за Левски, след като с глава засече центриране и откри резултата. Радостта на „сините“ обаче бе кратка. В 12-ата минута Тиаго Родригес изравни с много красив гол. След центриране в наказателното поле на Левски, Иван Горанов изчисти топката с глава, но тя попадна точно на крака на Родригес, който от воле разстреля Божидар Митрев.

В 15-ата минута отново Тиаго Родригес прониза Митрев, който този път носеше основна вина за попадението. Играчът на ЦСКА стреля извън наказателното поле, топката бе в ъгъла на Митрев, който обаче не успя да направи нищо. След бързите голове дойде ред на по-равностойна игра и на няколко жълти картона, които съдията Георги Кабаков показа. Едва в 37-ата минута имаше кратко разбъркване в наказателното поле на Митрев, при което Тиаго Родригес го притесни, но не се получи опасност за ЦСКА.

На полувремето Делио Роси извади Антонио Вутов, който вече имаше жълт картон, и на негово място пусна Жерсон Кабрал. Стамен Белчев отвърна със смяна Станислав Манолев за Кирил Десподов. В 61-ата минута Левски изравни за 2:2. Милош Цветкович центрира много хубаво отдясно, а Роман Прохазка изпревари Александър Дюлгеров и прати топката във вратата на Черняускас. Двамата треньори веднага направиха по една смяна след възстановяване на равенството. Делио Роси извади Буш и пусна на негово място Жуниор Мапуку. А Стамен Белчев извади голмайстора Тиаго Родригес и в игра се появи Раул Лое. В последните десетина минути и двата отбора играха на сигурно и не позволиха да се стигне до повече голови ситуации.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
7 - ъглов удар за Левски, Черниаускас с неубедителна намеса, ще има втори корнер
8 -  ГООЛ за Левски, голмайстор Давид Яблонски, който с глава след центриране прати топката във вратата на ЦСКА
12 -
ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Тиаго Родригес. Центриране в наказателното поле на Левски, Иван Горанов изчисти с глава, но топката попадна точно на крака на Тиаго Родригес, който от границата на наказателното поле разстреля от воле Божидар Митрев
15 -
ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Тиаго Родригес. Тиаго стреля извън наказателното поле в ъгъла на Божидар Митрев, който носи основна вина при попадението
22 -  жълт картон за Антонио Вутов (Левски)
22 -  жълт картон за Кристиан Малинов (ЦСКА)
27 -  жълт картон за Васил Панайотов (Левски)
35 -  жълт картон за Еймар Ейолфсон (Левски)
36 - далечен удар на Милош Цветкович след пас на Обертан, нищо опасно за Черниаускас
37 - опасност пред вратата на Митрев, Тиаго Родригес до последно притесни вратаря и защитник, но след рикошет топката мина над вратата
45 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------
46 -  смяна на полувремето в Левски, на мястото на Антонио Вутов влиза Жерсон Кабрал
50 - Каранга излезе сам срещу Митрев, но беше в положение на засада
55 -  жълт картон за Антон Недялков, който попречи да бъде изпълнено нарушение
58 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Станислав Манолев влиза Кирил Десподов
61 -  ГООЛ за Левски, голмайстор Роман Прохазка. Центриране на Милош Цветкович отдясно, Роман Прохазка изпревари Александър Дюлгеров и с крак засече топката във вратата
67 - СПАСЯВАНЕ
на Божидар Митрев, след като Десподов игра с глава
68 - жълт картон за Фернандо Каранга
69 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Тиаго Родригес влиза Раул Лое
70 -  смяна в Левски, на мястото на Серджиу Буш влиза Жуниор Мапуку
79 -  смяна в ЦСКА, на мястото на Кристиан Малинов влиза Милчо Ангелов
79 -  жълт картон за Иван Горанов (Левски)
86 - далечен удар на Васил Панайотов, Черниаускас лови сигурно
87 -  жълт картон за Николай Бодуров, който фаулира Обертан
90+3 - край на мача

ЛЕВСКИ - ЦСКА 2:2
1:0 Давид Яблонски (8), 1:1 Тиаго Родригес (12), 1:2 Тиаго Родригес (15), 2:2 Роман Прохазка (61)

Резултат с изображение
Левски: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов , 28.Давид Яблонски , 5.Холмар Ейолфсон , 19.Милош Цветкович, 71.Васил Панайотов , 13.Жорди Гомес,15.Роман Прохазка , 8.Антонио Вутов  (46  26.Жерсон Кабрал), 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш (70  10.Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 3.Димитър Пиргов, 30.Нелуц Рошу, 6.Ивайло Найденов, 26.Жерсон Кабрал, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков , 5.Николай Бодуров , 25.Александър Барт, 23.Александър Дюлгеров, 11.Станислав Манолев (58  19.Кирил Десподов), 15.Кристиан Малинов  (79  29.Милчо Ангелов), 20.Тиаго Родригес   (69  16.Раул Лое), 6.Рубен Пинто, 26.Густаво Кулма, 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 4.Божидар Чорбаджийски, 2.Стойчо Атанасов, 16.Раул Лое, 7.Кевин Меркадо, 19.Кирил Десподов, 29.Милчо Ангелов
Треньор: Стамен Белчев