Лудогорец II загуби домакинството си срещу Струмска слава (Радомир) с 1:2. Мачът от 11-ия кръг на Втора професионална лига се игра на стадион „Гнездо на орли” в Разград. Възпитаниците на Ради Здравков успяха да открият резултата в 14-ата минута, чрез Светослав Ковачев, като асистенцията бе на игралия за дубъла на клуба Жуниор Кишада. Въпреки че поведоха, „орлите” играха под обичайното си ниво. Те задържаха повече топката и имаха териториален превес през целия мач, но не успяха да оползотворят създадените положения за гол. Гостите успяха да изравнят в 36-ата минута чрез Александър Аспарухов.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени съществено. Разградчани владееха повече топката, а гостите се опитваха да постигнат своето с контраатаки. Такава възможност се откри в първата минута на добавеното време, като Кристиян Тасев бе изведен очи в очи с Наумов и успя да отбележи за 1:2. В последните секунди на 4-минутното добавено време Георги Терзиев се извиси над всички в наказателното поле, но ударът му с глава не бе много силен и стражът на Струмска слава Радослав Костадинов спаси.

С успеха Струмска слава успя да измеси Лудогорец II от 12-ото място във временното класиране. Двата отбора имат по 12 точки. С по-малко са единствено Поморие (11), Созопол (8) и Нефтохимик (4).

Лудогорец II - Струмска слава 1:2
1:0 Светослав Ковачев (14), 1:1 Александър Аспарухов (36), 1:2 Кристиян Тасев (91)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Александър Василев, Светослав Ковачев, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Венцислав Керчев (капитан), Доминик Янков (58  – Томас Цвятков) , Ивайло Климентов 64 – Ерол Дост), Жуниор Кишада, Кристиян Китов (73 – Цветослав Петров), Денислав Александров

Струмска слава: Радослав Костадинов, Борислав Николов (86 – Денислав Мицаков),  Ангел Маджиров, Мартин Костов, Димитър Петков, Георги Иванов, Христо Младенов (22 – Георги Янев), Ивайло Стоянов, Кристиан Тасев, Стоян Георгиев, Александър Аспарухов (72 – Калоян Евгениев)

ВТОРА ЛИГА, 11 КРЪГ
13 октомври 2017 г. (петък), 16:00 часа
Марица - Локомотив (Горна Оряховица) 3:1

1:0 Димитър Юруков (41), 2:0 Свилен Щерев (66), 2:1 Деян Христов (73), 3:1 Рангел Игнатов (87)

Локомотив (София) - Литекс 4:0
1:0 Иво Иванов (4), 2:0 Николай Цветков (75), 3:0 Николай Цветков (88), 4:0 Том (90)

Нефтохимик - Поморие 1:3
0:1 Aхмед Ахмедов (20), 0:2 Антон Иванов (22), 0:3 Георги Петков (41), 1:3 Даниел Стаматов (80)

Черноморец (Балчик) - Несебър 3:2
0:1 Даниел Бенчев (35), 1:1 Владислав Мирчев (41), 2:1 Виктор Митев (43), 2:2 Диян Молдованов (46), 3:2 Севдалин Стайков (90+2)

15 октомври 2017 г. (неделя), 16:00 часа