Локомотив (Пловдив) постигна лесна победа във втората си контрола на лагера в Турция - 4:1 срещу македонския Беласица (Струмица). Головете за "смърфовете" реализираха Стивън Езе, Димитър Илиев и Анте Аралица (2).

Срещата започна вихрено за Локомотив. Още в 4-ата минута, след центриране от корнер, стражът на Беласица не успя да улови топката добре. Стивън Езе се възползва от грешката и с глава се разписа за 1:0.

В 8-ата минута възпитаниците на Бруно Акрапович удвоиха преднината си. Ново разконцентрирано действие на вратаря на македонците при изнасянето на топката даде възможност на Анте Аралица да пресече паса и да подаде към Димитър Илиев, който технично с петичка вкара за 2:0.

В следващите атаки нови възможности за гол се откриха пред Един Бахтич и Момчил Цветанов, но резултатът остана непроменен. Поредната грешка на Беласица бе наказана в 32-ата минута. Анте Аралица пресече отново пас в защитата, напредна и с мощен шут покачи на 3:0, наказвайки македонците, които правеха подарък след подарък на "смърфовете".

През второто полувреме нещата не се промениха и отново Локомотив владееше инициативата. Две минути след подновяването на играта Анте Аралица направи 4:0 с втория си гол в срещата. Беласица успя да намали в 88-ата минута. Стивън Езе фаулира играч на "сините" в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Вуйчич, който отбеляза за крайното 4:1.

Бившият голмайстор на "смърфовете" Зоран Балдовалиев беше титуляр за Беласица (Струмица), където играе от няколко месеца.

От началото на подготовката Локомотив (Пловдив) е записал 5 победи и 1 равенство. Следващата контрола е предвидена за 5 февруари. Съперник ще бъде Спартак (Суботица) от Сърбия.

Съставът на Локомотив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Стивън Езе, Милош Петрович, Игор Банович, Един Бахтич, Момчил Цветанов, Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Анте Аралица (Стамен Бояджиев, Мустафа Абдулахи, Лукас Масоеро, Парвизджон Умарбаев, Уирис Густаво, Вилим Посинкович, Октай Юсеин, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт)