Левски победи с 3:2 Ботев в двубой на стадион "Георги Аспарухов", който бе и за легендата Гунди. Незабравимият нападател днес щеше да навърши 75 години.

Трима бразилци и Стивън Петков вкараха попаденията на "Герена". За Ботев се разписа и Жоао Пауло. За "сините" на два пъти точен бе Паулиньо, а дебютно попадение вкара сина на легендата Ривалдо - Ривалдиньо. Нападателят се разписа от спорна дузпа.

Делио Роси бе дал почивка на почти всички свои титуляри и на терена бе резервния състав на "сините".

Първото полувреме обаче бе изцяло за Ботев. "Канарчетата" вкараха два гола в рамките на три минути. Жоао Пауло се разписа в 32-ата минута, след като получи добър извеждащ пас в наказателното поле и с хубав удар по диагонал не остави шансове на Николай Кръстев.

Само три минути по-късно Бризола центрира отлично в наказателното поле, а Стивън Петков засече от въздуха и прати топката в мрежата - 2:0 за гостите. Това е гол номер 13 за сезона за юношата на Левски.

На почивката Делио Роси вкара в игра Ривалдиньо и Паулиньо, а именно те двамата пронизаха на три пъти Даниел Кайзер.

В 70-ата минута Паулиньо получи топката напълно сам в наказателното поле от Рошу и без проблем я вкара за 1:2. В 84-ата минута Паулиньо изпревари Филипов, а бранителя на Ботев го изрита в хълбока и съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка. Ривалдиньо вкара своя първи гол в официален мач за "сините", след като изпълни точно наказателния удар.

В последната минута на редовното време обратът стана пълен. Кабрал бе изведен сам срещу Кайзер, но стражът успя да избие удара му. Топката попадна в Паулиньо, който от движение я прати неспасяемо във вратата - 3:2!

С победата Левски се утвърди на третото място с 60 точки, докато Ботев заема петата позиция с 49.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТВ ПРОГРАМА

Левски - Ботев 3:2
0:1 Жоао Пауло (32), 0:2 Стивън Петков (35), 1:2 Паулиньо (70), 2:2 Ривалдиньо (85-дузпа), 3:2 Паулиньо (90)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
18- Тодор Неделев стреля опасно от пряк свободен удар, топката профучава покрай гредата
32- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Жоао Пауло получи чудесен пас в наказателното поле и мигновено стреля по диагонал! Топката влезе в левия ъгъл на вратата на Николай Кръстев
35- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Бризола центрира отлично в наказателното поле, а Стивън Петков засече от въздуха и прати топката в мрежата - 2:0 за гостите!
37- Лазар Марин спря без да иска докато лежеше с тялото си в малкия пеналт силен удар на Васил Панайотов
45+1- Край на първото полувреме
____________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Много силен и точен удар на Кабрал, но Кайзер успява да избие
62- Ботев проигра отличен шанс, при една бърза контраатака Жоао Пауло подаде на Стивън Петков, който отблизо би в аут
70- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Паулиньо получи топката напълно сам в наказателното поле от Рошу и без проблем я вкара за 1:2!
84- Дузпа за Левски! Паулиньо изпревари Филипов в наказателното поле, а бранителят на Ботев го изрита в хълбока - дузпа!
85- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Ривалдиньо изпълни много точно дузпата и изравнява резултата!
90- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Кабрал бе изведен сам срещу Кайзер, но стражът успя да избие удара му. Топката попадна в Паулиньо, който от движение я прати неспасяемо във вратата!
90+3- Край на мача!

ЛЕВСКИ: 89.Николай Кръстев, 25.Афонсо Фигейредо, 3.Аймен Белаид, 5.Холмар Ейолфсон, 11.Антони Белмонт, 71.Васил Панайотов, 30.Нелуц Рошу (78-24.Илия Юруков), 6.Ивайло Найденов, 26.Жерсон Кабрал, 32.Габриел Обертан (46-7.Паулиньо), 99.Станислав Иванов (46-10.Ривалдиньо​)
Резерви: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 24.Томислав Папазов, 7.Паулиньо, 24.Илия Юруков, 29.Станислав Костов, 10.Ривалдиньо​
Треньор: Делио Роси

БОТЕВ: 1.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев, 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин, 10.Серкан Юсеин, 8.Тодор Неделев (69-29.Дуде Ндонгала​), 7.Фелипе Бризола, 20.Стивън Петков, 37.Жоао Пауло(65-17.Лъчезар Балтанов), 9.Диого Кампос
Резерви: 99.Иван Чворович, 22.Милко Георгиев, 17.Лъчезар Балтанов, 14.Димитър Калчев, 6.Алваро Юлиано, 79.Кристиан Добрев, 29.Дуде Ндонгала​
Треньор: Николай Киров