Славия се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. "Белите" постигнаха драматичен успех с 2:1 над Локомотив (Пловдив) след продължения. Играчите на Златомир Загорчич поведоха в резултата след гол на Шикози Мба в 35-ата минута, "смърфовете" изравниха чрез Веселин Марчев в 60-ата, а в герой за домакините се превърна Галин Иванов, който отбеляза в 118-ата.

Първото попадение падна в 35-ата минута, когато гредата първоначално спаси гостите след шут на Емил Мартинов, но последва меле, a кълбото попадна в Мба, който направи 1:0. При този резултат завърши първата част.

Второто полувреме започна по-добре за играчите на Воин Войнов и логично в 60-ата минута Веселин Марчев изравни резултата. Техничният футболист разстреля младия Антониос Стергиакис за 1:1.

В края на срещата двата тима опитаха да стигнат до победата, но нов гол не падна и последваха продължения.

В 118-ата минута Галин Иванов се превърна в герой за Славия. Иван Минчев шутира, Мори Диао спаси, но при добавката Иванов класира Славия за 1/4-финалите.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 2:1
1:0 Емануел Шикози Мба (35), 1:1 Веселин Марчев (60), 2:1 Галин Иванов (118)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
35
 ГОООЛ! Славия повежда с гол на Шикози Мба - 1:0!
45 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на втората част.
60  ГОООЛ! Веселин Марчев изравнява - 1:1!
90 - Край на редовното време, следват продължения.

118  ГОООЛ! Галин Иванов се превръща в герой за Славия.
120 - Край на мача. Славия победи Локомотив (Пловдив) с 2:1.

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 66.Омар Абуд, 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков, 27.Емил Мартинов, 5.Юлис Ндонг, 11.Емануел Шикози Мба , 77.Стефан Велев, 73.Иван Минчев, 33.Галин Иванов , 14.Ивайло Димитров
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 13.Стефан Велков, 23.Владислав Узунов, 19.Калоян Кръстев, 4.Михаил Венков, 7.Наско Милев, 8.Славчо Шоколаров
Tреньор: Златомир Загорчич

ЛОКО (Пловдив): 40.Мори Диао, 71.Пламен Крумов, 6.Пламен Николов, 15.Димитър Везалов, 32.Муса Мохамед, 20.Пауло Серджио, 39.Парвиз Умарбаев, 3.Раян Фрикеше, 10.Веселин Марчев , 77.Дино Мартинович, 27.Димо Бакалов
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Асен Георгиев, 24.Георги Пашов, 90.Дани Кики, 19.Димитър Велковски, 93.Халед Аяри, 23.Симеон Райков
Треньор: Воин Войнов

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация