Септември (София) постигна трета поредна победа в Първа лига. Тимът на Николай Митов се наложи с 1:0 като гост на Дунав (Русе) в среща от 14-ия кръг на родния шампионат.

С този успех новакът в елита събра вече актив от 16 точки и зае 10-о място във временното класиране. Загубата пък е осма за русенци от началото на сезона. Те не познават вкуса на победата от 10 септември, когато се наложиха с 3:0 над Витоша (Бистрица). Оттогава "драконите" записаха 4 загуби и 2 равенства.

Домакините стартираха по-силно срещата и в началните минути действията на терена се развиваха основно в половината на столичани. "Драконите" обаче трудно съумяваха да създадат чиста голова ситуация, като първата такава дойде чак в 29-ата минута. Тогава Юлиян Ненов напредна и шутира. Топката се отби в тялото на бранител и попадна в Христофор Хубчев, който не уцели врата от близка дистанция.

В ответната атака Септември можеше изненадващо да поведе в резултата, но ударът на Мартин Тошев бе отразен от Станислав Антонов. Тимът на Николай Митов нанесе своя удар в продълженията. Крис Гади проби по дясното крило и пусна към Борис Галчев, който без подготовка прати топката във вратата на Дунав.

През втората част Дунав беше по-активният отбор, но така и не намираше верния път към противниковата врата. Русенци бяха близо до изравнителен гол в 90-ата минута, но след удар на Васил Шопов топката срещна напречната греда.

В крайна сметка до края на срещата не паднаха попадения и Септември се поздрави с успеха.

ДУНАВ - СЕПТЕМВРИ 0:1
0:1 Галчев (46)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Домакините доминират в началните минути, но не съумяват да стигнат до голови ситуации.
26 - Юлиян Ненов центрира прострелно в наказателното поле на гостите, но там няма кой да засече топката във вратата на Георгиев.
29 -  Пропуск! Хубчев се озова сам срещу противниковия страж, но стреля изключително неточно.
31 -  Пропуск! Васев центрира добре от фаул, но топката минава покрай вратата на Септември.
33 -  Мартин Тошев засече центриране на Гади, но Станислав Антонов избива със сетни сили.
45+1 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Гади проби по дясното крило и пуснап пас назад към Галчев, който без подготовка открива резултата.
45+2 - Край на първата част!
----------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
61 - Карагерен залъга противников футболист и шутира, но Георгиев улови без особени затруднения.
90 -  Пропуск! Васил Шопов отправи мощен удар, но топката срещна напречната греда.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображениеДунав: 86.Станислав Антонов, 11.Диян Димов, 23.Христофор Хубчев, 22.Михаил Милчев, 21.Олексей Ларин , 4.Петър Патев , 10.Васил Шопов, 8.Карлос Ятоба (62Георгиев), 14.Божидар Васев (76Костадинов), 94.Юлиян Ненов (54Карагерен), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 5.Тейнур Марем, 24.Преслав Петров, 17.Андреас Васев, 7.Бирсент Карагарен, 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Пламен Донев

Резултат с изображениеСептември: 21.Янко Георгиев , 23.Румен Трифонов, 6.Елтон дош Реиш, 8.Борис Галчев , 14.Янко Сандански, 25.Иван Стоянов, 16.Васил Добрев, 11.Владислав Романов, 19.Крис Гади (82Байду), 9.Мартин Тошев (88Калоянов), 22.Георги Стоичков (90+2Костадинов)
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 3.Патрик Весели, 5.Петър Генчев, 19.Ишмаел Байду, 16.Жеан Патрик, 32.Васил Калоянов, 87.Димитър Костадинов
Треньор:
Николай Митов

Русе, Градски стадион
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация