Лудогорец отвя с 4:1 Септември при гостуването си на стадион "Васил Левски" в мач от десетия кръг на Първа лига. Първото попадение отбеляза Крис Гади, който шокира шампионите в 45-ата минута. Това обаче само подразни "орлите", които се развихриха след почивката и вкараха цели четири попадения. Над всички беше Джоди Лукоки, реализирал две попадения. По едно добавиха Натанаел и Вандерсон.

След успеха Лудогорец събра 24 точки и отново е само на една зад лидера ЦСКА. Септември има 7 точки и заема предпоследното 13-о място в класирането.

Първата ситуация в срещата на "Васил Левски" се откри пред футболистите на Николай Митов. В 7-ата минута след заучено изпълнение на корнер топката стигна до Петър Генчев в наказателното поле на Лудогорец, бранителят засече с глава, но над вратата на гостите. Последваха пропуски на Моци, Натанаел и Кешерю, а в 42-ата и Марселиньо не успя да порази целта. Така се стигна до 45-ата минута, когато тимът на Митов поведе. Ишмаел Байду подаде към Крис Гади пред наказателното поле, той преодоля Натанаел и Анисе, след което успя да прокара топката между краката на Моци и да я изпрати в далечния ъгъл на Ренан дос Сантос - 1:0.

След почивката Лудогорец заигра на познатото високо темпо и демонстрирайки високата си класа набързо отказа противника. В рамките на по-малко от 120 секунди избраниците на Димитър Димитров - Херо направиха пълен обрат. В 55-ата минута Натанаел изравни с мощен изстрел от воле, а в 56-ата Джоди Лукоки отбеляза първото си попадение в мача. Натанаел пусна извеждащ пас към бързака, който прокара топката покрай излезлия да го пресреща Янко Георгиев и от малък ъгъл успя да отбележи - 1:2.

В 85-ата Лукоки направи страхотен пробив в наказателното поле на домакините, преодоля Васил Добрев и подаде на Вандерсон, който засече право в мрежата на домакините на метър пред голлинията - 1:3. В 88-ата Лукоки оформи крайното 4:1 за "орлите" с втория си гол в двубоя.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

СЕПТЕМВРИ - ЛУДОГОРЕЦ 4:1
1:0 Крис Гади (45), 1:1 Натанаел (55), 2:1 Джоди Лукоки (56), 3:1 Вандерсон (85), 4:1 Джоди Лукоки (88)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
7 - Първа опасност в мача. След заучено изпълнение на корнер топката стигна до Петър Генчев в наказателното поле, но ударът с глава на младока от състава на Септември премина над вратата на Лудогорец.
9 - Добра възможност за Лудогорец. Сисиньо се измъкна зад защитата на домакините и преодоля вратаря Янко Георгиев, но точно преди да стреля в опразнената врата, беше вдигната засада.
17 - Крис Гади засече центриране на Борис Галчев, но защитата на Лудогорец предотврати опасността пред Ренан.
23 - Moци засече с глава центрира от фланга, но ударът му не попада в целта.
25 - Добра възможност за Лудогорец! Натанел стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри в аут.
34 - Страхотен извеждащ пас към Кешерю зад отбраната, но Янко Георгиев внимаваше и изчисти с плонж.
39 - Защитникът на Септември Георги Стоичков се строполи на земята без да бъде фаулиран от съперник. Играчът показа, че не може да продължи участие в мача и беше изнесен на носилка.
39  Николай Митов извършва принудителна смяна. Стоян Предев влиза на мястото на Стоичков.
42  Марселиньо беше изпуснат във вратарското поле след центриране на Сисиньо и засече с глава, но право в обсега на вратаря Янко Георгиев.
45  ГОЛ! 1:0 за Септември с гол на Крис Гади. Ишмаел Байду подаде към Гади пред наказателното поле, той преодоля Натанаел и Анисе, след което успя да прокара топката между краката на Моци и да я изпрати в далечния ъгъл на Ренан дос Сантос.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Отменен гол! Кешерю реализира, но попадението е правилно отменено поради засада. Само нападателят на Лудогорец оспорваше решението на помощник-съдията.
55  ГОООЛ! Натанаел изравни - 1:1! След разбъркване в наказателното поле топката се озова право в Натанаел, който с мощен изстрел от воле прониза Янко Георгиев.
56
 ГОООЛ! Лудогорец стига до пълен обрат - 2:1! Точен е Джоди Лукоки. Натанаел пусна извеждащ пас към Лукоки, който прокара топката покрай излезлия да го пресреща Янко Георгиев и от малък ъгъл успя да отбележи.
67 - Марселиньо се опита да отбележи технично, играч на домакините обаче се намеси добре.
73 - Димитър Костадинов стреля към вратата на Лудогорец, Ренан улови топката.
85  ГОООЛ! 3:1 за Лудогорец! Джоди Лукоки направи страхотен пробив в наказателното поле, преодоля Васил Добрев и подаде на Вандерсон, който засече право в мрежата на домакините на метър пред голлинията.
88
 ГОООЛ! Лукоки с втори гол, Лудогорец повежда с 4:1! Отбраната на Септември сгреши, бързонокото крило на шампионите успя да овладее топката и отново отбеляза.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Септември с 4:1.

Резултат с изображение
СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 22.Георги Стоичков (39 2.Стоян Предев), 5.Петър Генчев, 23.Румен Трифонов, 16.Васил Добрев, 8.Борис Галчев, 14.Янко Сандански, 7.Иван Тилев (61  87.Димитър Костадинов), 19.Ишмаел Байду (80  16.Жеан Патрик), 19.Крис Гади , 9.Мартин Тошев
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 2.Стоян Предев, 18.Антони Иванов, 25.Иван Стоянов, 16.Жеан Патрик, 32.Васил Калоянов, 87.Димитър Костадинов
Треньор: Николай Митов

ЛУДОГОРЕЦ:
 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел ,  30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 4.Сисиньо, 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков, 92.Джоди Лукоки  , 88.Вандерсон , 84.Марселиньо (87  10.Густаво Кампаняро), 28.Клаудиу Кешерю (83  37.Жоао Пауло)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 19.Александър Василев, 5.Георги Терзиев, 10.Густаво Кампаняро, 37.Жоао Пауло, 8.Лукас Саша, 11.Жуниор Кишада
Треньор: Димитър Димитров

София, стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация