Верея и Славия направиха 1:1 на "Трейс Арена" в среща от 11-ия кръг на Първа лига. Двубоят ще се запомни най-вече с фрапантната грешка на съдийската бригада, която отмени абсолютно редовен гол за старозагорци през първата част. През второто полувреме също имаше спорен момент, когато играч на "белите" изби топката от голлинията, а домакините поискаха попадение. Такова не бе зачетено, а заради бурните си протести треньорът на Верея Илиан Илиев бе изгонен.

Двубоят започна по прекрасен начин за гостите, които излязоха напред в резултата още в 17-ата минута. Шикозе Мба получи топката по дясното крило и пусна пас към Ивайло Димитров, който на празна врата на сбърка.

Голът подейства мотивиращо за домакините, които в следващите минути започнаха да поглеждат по-смело към вратата на столичани. Така се стигна до 38-ата минута, когато старозагорци изравниха. Георги Андонов изведе с хитър пас Фенуш зад отбраната на Славия и нападателят реализира, останал сам срещу Стергиакис.

В самия край на първото полувреме Домовчийски вкара втори гол за домакинините, който обаче бе отменен заради засада. Видеоповторенията обаче показаха, че попадението е било абсолютно редовно.

През втората част Славия бе по-дейният отбор и създаде няколко чисти голови положения. С пропуски обаче се отличиха Ивайло Димитров и Галин Иванов.

Така се стигна до 86-ата минута на мача, когато се стигна до поредна ситуация. Керкар стреля отлично от далечно разстояние, но вратарят изби. Топката попадна в Нургалиев, който отново шутира, кълбото беше избито около голлинията, а футболистите на Верея поискаха гол. Такъв обаче не бе зачетен, макар че повторенията показа, че по-скоро топката минала голлинията. Последва бурен протест на треньора на домакините Илиан Илиев, заради който той беше изгонен от Станислав Ставров.

В крайна сметка до края не паднаха попадения и двата отбора се поздравиха с по точка. Верея е на 3-о място във временното класиране с актив от 20 точки. Славия е 8-и с 12.

ВЕРЕЯ - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Ив. Димитров (18), 1:1 Фенуш (37)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4 - Удар на Галин Иванов минава високо над вратата на Аргилашки.
12 - Велев стреля, но Аргилашки улавя топката.
18 -  ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Шикозе Мба получи топката по дясното крило и намери по земя Ивайло Димитров, който на празна врата без да се бави я прати в мрежата.
25 -  Пропуск за Славия! Велков беше намерен непокрит в непосредствена близост до голлинията, но прати с глава в аут топката.
33 -  Пропуск за Верея! Грешка в отбраната на Славия и Балд се озова сам срещу Стергиакис. Ударът му обаче бе крайно неточен.
37 -  ГООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Андонов матира отбраната на Славия с пас към Фенуш и нападателят се разписа, останал сам срещу Стергиакис.
45+2Вдигната е засада на Валери Домовчийски. Топката е във вратата на Славия. повторението показа, че няма никаква засада и страничния съдия сгреши, ощетявайки Верея.
45+3 - Край на първата част!
------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
57 -  Галин Иванов стреля от въздуха, но стражът на домакините се намесва.
62 - Стефан Велев центрира перфектно отдясно към Ивайло Димитров, но ударът на футболиста на Славия попадна в ръцете на Аргилашки.
76 -  Хубав диагонален удар на Ивайло Димитров, но топката излиза в аут.
86 - Керкар изстреля отличен удар от далечно разстояние, вратарят изби, Нургалиев отново стреля, кълбото беше избито около голлинията, а футболистите на Верея поискаха гол.
87 -   Треньорът на Верея Илиан Илиев е изгонен.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображениеВерея: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев, 16.Петър Витанов (71Нургалиев), 33.Мирослав Енчев, 5.Илия Мунин , 15.Костадин Слаев (63Сюлеймани), 20.Венцислав Бенгюзов , 8.Осман Балде, 9.Меди Фенуш , 17.Валери Домовчийски (81Керкар), 14.Георги Андонов
Резерви: 1.Пламен Колев, 24.Хюсеин Сюлеймани, 26.Селим Керкар, 10.Милен Танев, 19.Атанас Панов, 14.Еркебулан Нургалиев, 10.Елиаш
Треньор: Илиан Илиев

Резултат с изображениеСлавия: 32.Антониос Стергиакис, 66.Абуд Омар, 55.Андреа Христов, 6.Костадин Велков, 77.Стефан Велев, 73.Иван Минчев (67Кръстев), 27.Емил Мартинов, 5.Юлис Ндонг, 11.Емануел Чигози Мба (89Узунов ), 14.Ивайло Димитров , 71.Галин Иванов (86Милев)
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 4.Михаил Венков, 13.Стефан Велков, 8.Славчо Шоколаров, 19.Калоян Кръстев, 23.Владислав Узунов, 7.Наско Милев
Треньор: Златоми Загорчич

Стара Загора, "Трейс Арена"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация