Лидерът във Втора лига Царско село записа нова победа и продължава да води убедително в класирането. Воденият от Никола Спасов тим надигра с 2:0 като гост Добруджа в среща от деветия кръг. Точни за Селото бяха голмайсторът Георги Минчев в 66-ата минута и защитникът Георги Хашев в 68-ата.

При първото попадение обаче “жълто-зелените” имаха претенции, че не е била маркирана засада. Веднага след последния съдийски сигнал на Стефан Павлов пък, след като домакините потърсиха сметка на арбитъра за действията на екипа му, червен картон получи вратарят Димитър Илиев.

След осмия си успех от началото на сезона Селото събра 24 точки и продължава да бъде еднолично начело в класирането, далеч пред преките си преследвачи Монтана, Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948. Добруджа е на 14-ото място с 8 точки.

В друг мач от кръга Локомотив (София) успя да победи с 2:0 Кариана (Ерден) и най-после да постигне успех. Първо Страхиня Кърстевски откри от дузпа в 51-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Владислав Романов. Самият Романов пък удвои в 78-ата минута.

Това бе първи успех за “железничарите” след пет мача без победа и първи попадения в противниковата врата след четири срещи суша. Локомотив е десети с 10 точки. Кариана заема предпоследното 15-то място с едва 5.