Черно море загуби първи точки и допусна първи гол от началото на сезона. Това се случи в двубой от четвърти кръг на Първа лига. Тимът на Георги Иванов-Гонзо завърши наравно 1:1 при гостуването си на Пирин в Благоевград.

Георги Божилов бе точен за „моряците“, докато за отбора на Милен Радуканов се разписа Юлиан Попев.

Черно море имаше предимство през първата част и логично се оттегли на почивката с преднина. В 35-ата минута Паланков направи груба грешка и загуби топката в своето поле. Зехиров пусна към Чунчуков, който стреля. Макенджиев изби, но притичалият Георги Божилов прати топката в мрежата.

През второто полувреме Пирин натисна, а с пропуски се отчетоха Станислав Костов и Стилиян Николов. Все пак изравнителното попадение дойде. То падна в 82-ата минута и бе дело на Юлиан Попев. Башлиев центрира, Михайлов изби топката с ръка, а от въздуха Попев прати топката във вратата за крайното 1:1.

Черно море продължава да бъде лидер в класирането с 10 точки и голова разлика 7:1. Пирин е на четвъртото място с 5 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Пирин – Черно море 1:1
0:1 Георги Божилов (35), 1:1 Юлиан Попев (82)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
18- Костадинов нахлу в наказателното поле на Пирин, пусна топката успоредно на голлинията, но Чунчуков и Зехиров се разминаха с нея
22- Огнянов изведе отлично Зехиров, който остана сам срещу Макенджиев, но стражът спаси удара му
35- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Паланков загуби топката в центъра, Зехиров пусна къмЧунчуков, който стреля. Макенджиев изби, но притичалия Георги Божилов прати топката в мрежата!
45- Костов стреля силно и точно, но вратарят на Черно море изби топката в корнер
45+3- Греда! Станислав Костов стреля от въздуха след центриране от фаул, но топката срещна гредата
45+3- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
59- Старокин стреля мощно от около 30 метра, но Макенджиев с мъка изби в корнер
65- Невероятен пропуск! Михайлов изби удар на Младенов от фаул, последва шут на Стилиян Николов от няколко метра, който стражът отново изби с уникален рефлекс
68- Костов стреля много опасно от фаул, топката профуча на сантиметри покрай гредата
82- ГОЛ ЗА ПИРИН! Башлиев центрира, Михайлов изби топката с ръка, а от въздуха Попев прати топката във вратата за 1:1!
90- Костов овладя в наказателното, обръна се и стреля, но топката профуча покрай гредата
90+3- Край на мача!

Резултат с изображениеПирин: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 30.Тодор Паланков, 31.Тодор Траянов, 15.Димитър Благов (56-9.Радослав Кирилов), 27.Костадин Ничев, 11.Даниел Младенов (89-7.Анти Рениа), 19.Станислав Костов (90-25.Методий Стефанов)
Резерви: 76.Красимир Костов, 2.Димитър Митев, 6.Кирил Грозданов, 25.Методий Стефанов, 29.Петър Христов, 7.Анти Рениа, 9.Радослав Кирилов
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображениеЧЕРНО МОРЕ: 33.Емил Михайлов, 23.Илиас Хасани, 73.Ондрей Сукуп, 17.Мартин Костадинов, 21.Георги Илиев (69-5.Стефан Станчев), 66.Орлин Старокин, 22.Мариян Огнянов (80-13.Иван Коконов), 6.Александър Цветков, 9.Цветелин Чунчуков, 18.Атанас Зехиров, 14.Георги Божилов (46-15.Александър Александров)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 37.Ертан Томбак, 5.Стефан Станчев, 15.Александър Александров, 13.Иван Коконов, 70.Борислав Балджийски, 29.Марек Кузма
Треньор: Георги Иванов

Благоевград, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Петър Доровски

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация