Ботев (Пловдив) загуби изненадващо у дома от Пирин с 0:1 в среща от първия кръг на елитната ни Първа лига. Мачът в Коматево се игра пред празни трибуни заради наказание на "канарчетата", а победният гол за "орлетата" реализира Димитър Благов (79), появил се като титуляр заради контузилия се по време на загрявката Анти Рениа.

"Канарчетата" се представят добре в Лига Европа до момента, а равенството 1:1 при визитата на Бейтар (Йерусалим) им дава реални шансове да продължат в третия квалификационен кръг. Поради тази причина треньорът Николай Киров направи някои размествания в състава, за да запази силите на част от титулярите за реванша с израелците в Бургас идния четвъртък.

Пирин излезе в Коматево без контузения Аймен Суда. Наставникът Милен Радуканов, който преди време беше начело на Ботев, включи в групата четирима юноши.

През първата част домакините владееха повече топката, но по-сериозните положения създадоха "орлетата" от Благоевград. Удар на Станислав Костов в 9-ата минута бе отразен с вещина от Иван Чворович, а в 25-ата минута Александър Башлиев се озова на изгодна позиция, но не успя да овладее добре топката. "Канарчетата" отправиха първия си точен удар едва в 34-ата минута, когато Макенджиев изби топката в корнер след шут на Алваро. До края на тази част не се случи нищо интересно и логично резултатът остана непроменен.

В началото на втората част играчите на Николай Киров бяха по-активни, но първо удар на Тодор Неделев бе блокиран, а след това Макенджиев се намеси след шут на Серкан Юсеин.

В 66-ата минута Станислав Костов падна в наказателното поле на "канарчетата", но не получи дузпа. Треньорът на гостите Милен Радуканов протестира бурно и заради реакцията си бе изгонен на трибуните.

Домакините доминираха над своя съперник и противно на очакванията инкасираха гол в 79-ата минута, когато Станислав Костов проби по лявото крило и подаде към Даниел Младенов, който чукна топката към Тодор Траянов. Той пък продължи към Димитър Благов, който се разписа за 0:1.

До края на мача "канарчетата" натиснаха и опитаха всичко по силите си да стигнат поне до изравняване, но така и не успяха да намерят пролука в отбраната на гостите.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ПИРИН 0:1
0:1 Димитъв Благов (79)

Съставите
БРезултат с изображениеотев (Пловдив): 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 70.Пламен Димов, 4.Виктор Генев, 23.Йордан Минев, 6.Юлиано Алваро (7614.Меледже Омнебес), 7.Фелипе Бризола, 8.Тодор Неделев, 10.Серкан Юсеин (8179.Кристиан Добрев), 11.Тони Тасев (6425.Крум Стоянов), 20.Омар Косоко
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 5.Кристиан Димитров, 14.Меледже Омнебес, 24.Лазар Марин, 25.Крум Стоянов, 26.Радослав Апостолов, 79.Кристиан Добрев
Треньор: Николай Киров

Резултат с изображение за фк пиринПирин: 22.Благой Макенджиев, 21.Александър Башлиев, 14.Стилиян Николов , 3.Румен Сандев, 18.Юлиян Попев, 24.Антон Костадинов, 6.Тодор Паланков , 30.Тодор Траянов, 11.Даниел Младенов (90+325.Методий Стефанов), 15.Димитър Благов (90+120.Кирил Грозданов), 19.Станислав Костов (8927.Костадин Ничев)
Резерви: 76.Красимир Костов, 4.Димитър Митев, 20.Кирил Грозданов, 27.Костадин Ничев, 23.Марио Топузов, 25.Методий Стефанов
Треньор: Милен Радуканов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 - Румен Сандев фаулира грубо Омар Косоко от домакините, но не получи жълт картон
8 - Станислав Костов си поведе твърде дълго топката в наказателното поле на Ботев и пасът му към съотборник несполучи
9 - Нова добра възможност за Станислав Костов, чийто удар бе отразен от Чворович, а при добавката Дани Младенов не намери очертанията на вратата
16 - Тодор Траянов се подхлъзна в наказателното поле на Ботев
20 - Омар Косоко остана сам срещу вратаря на Пирин, но бе отсъдена засада
25 - Сериозен пропуск на Александър Башлиев, който не успя да си поема добре топката след изпълнен пряк свободен удар от гостите и я прати покрай вратата
27 - Капитанът на домакините Тодор Неделев отправи силен шут от далечна дистанция, но не намери очертанията на вратата
33 - Бранителите на Ботев успяха да избият опасен удар на Александър Башлиев
34 - Ботев отправи първи точен удар от началото на срещата чрез Алваро, но Макенджиев изби топката в корнер
42 - Башлиев опита подаване към Младенов, но защитата на Ботев предотвратява намеренията на гостите
44 - Разбъркване в наказателното поле на гостите след пряк своден удар и грешка на Макенджиев, но не се стига до гол
45 - Край на първата част!
.............................................
46 - Начало на второто полувреме
54 - Футболист на Пирин блокира опит за удар на Тодор Неделев от около 40 метра
57 - Удар на Серкан Юсеин от далечна дистанция, но Макенджиев не е затруднен
61 - Проливен дъжд над Коматево, но теренът засега е в добро състояние
66 - Треньорът на гостите Милен Радуканов нахлу на терена в знак на протест, искайки дузпа за нарушение срещу Станислав Костов. Наказателен удар не бе отсъден, а наставникът бе изгонен на трибуните
73 - Фелипе Бризола шутира над вратата на Пирин
79 - ГОООЛ! Гостите от Благоевград изненадващо повеждат в резултата. Станислав Костов проби по лявото крило и подаде към Даниел Младенов, който чукна топката към Тодор Траянов. Той пък продължи към Димитър Благов, който се разписа за 0:1
85 - Ботев опитва натиск, но не успява да пробие отбраната на "орлетата"
90+3 - Край на мача! Ботев изненадващо загуби, а Пирин спечели първи три точки за сезона.