Лидерът в Първа лига Черно море победи Ботев с 2:1 при гостуването си в Пловдив в двубой от шестия кръг на шампионата.

Варненци нанесоха своя удар за 13 минути между 22-ата и 35-ата минута с попадения на Кузма и Старокин, като преди това Ботев на три пъти можеше да открие резултата в рамките на шест минути.

Втората част започна с натиск на Ботев, а натистък на "канарчетата" даде резултат в 69-ата минута с попадение на Стивън Петков - първо за него с екипа на Ботев.

До края пловдиивчани имаха още няколко добри възможности, но не промениха крайния резултат.

Черно море остава на върха с 14 точки от 6 мача (4 победи и 2 равенства), докато Ботев е на 12-ата позиция с 4 точки.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 1:2
0:1 Марек Кузма (22'), 0:2 Орлин Старокин (35'), 1:2 Стивън Петков (69')

Двубоят по минути:
1' Начало на срещата
11'  Удар на Бризола, топката попада у Крум Стоянов, но той стреля покрай вратата
13'  Бризола излиза сам срещу Михайлов, но стреля встрани
17'  Поредна атака за Ботев и пореден пропуск, след като Виана стреля над вратата
20'  Кузма преодоля Чворович, н о не успя да уцели вратата
22'  ГООООЛ за Черно море! Иван Чворович не отрази добре центриране по тревата и отби топката в краката на Марек Кузма за 1:0 в полза на Черно море.
35'  ГООООЛ за Черно море! Кузма намери Огнянов отляво, той центрира към Орлин Старокин, който с глава прати топката в мрежата.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
47'  Ндонгала засече центриране на Минев отдясно, но ударът му с глава от няколко метра не затрудни стража Михайлов.
66' Удар на Тодор Неделев, но вратарят на Черно море се справя.
69'  ГОООЛ за Ботев! Крум Стоянов центрира и Стивън Петков намалява резултата след удар с глава.
81'  Бризола излезе сам срещу Михайлов, но не успя да насочи топката в долния ляв ъгъл.
86'  Силен удар на Неделев, но покрай гредата.
90' Край на мача.

БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 25.Крум Стоянов , 4.Виктор Генев, 70.Пламен Димов, 23.Йордан Минев, 17.Лъчезар Балтанов, 7.Фелипе Бризола, 8.Тодор Неделев, 6.Алваро Юлиано (29.Дуде Ндонгала ), 9.Фернандо Виана, 11.Тони Тасев ( 20.Стивън Петков )
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 18.Радослав Терзиев, 24.Лазар Марин, 10.Серкан Юсеин, 14.Меледже Омнебес

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Емил Михайлов, 37.Ертан Томбак ( 5.Стефан Станчев), 15.Александър Александров, 23.Илиас Хасани, 73.Ондрей Сукуп, 21.Георги Илиев, 6.Александър Цветков, 66.Орлин Старокин , 22.Мариян Огнянов (8.Емил Янчев), 18.Атанас Зехиров ( 13.Иван Коконов), 29.Марек Кузма
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 35.Мартин Минчев, 70.Борислав Балджийски, 97.Николай Минков