Изпадналият от елита Нефтохимик загуби гостуването си на Ботев (Гълъбово) с 1:2 в среща от първия кръг на Втора лига. За голяма част от футболистите в бургаския тим това беше първи мач на професионално ниво. Дебют като треньор на "шейховете" направи и Николай Кръстев, който пое отговорността да води отбор, без финансова възможност за професионална подготовка. Мачът беше първи официален и за новия наставник на тима от Гълъбово - Светослав Тодоров.

Ботев поведе в началото на двубоя, след като Цветелин Радев засече с глава избита топка от вратаря на Нефтохимик Атанас Гичев.

До края на първата част играта бе равностойна като и двата тима отправиха сериозни атаки към противниковите врати. Халибрям Кармаджъ пропусна шанс да изравни в 13-ата минута, когато проби защитата на „гълъбите“, оставайки сам срещу вратаря. Пропуски направиха Цветан Филипов и Даниел Стоянов.

Второто полувреме започна с чудесна възможност за Георги Бинев, който остана непокрит в наказателното поле, но стреля право в ръцете на вратаря на Гълъбово. В 60-ата минута бившият футболист на Нефтохимик Иван Цачев удвои резултата на домакините, след като преодоля защитата на бургазлии и остана сам срещу вратаря.

Десет минути по-късно дойде и почетното попадение за „шейховете“, реализирано от Халибрям Кармаджъ. След центриране от ляво и разбъркване в наказателното поле той се оказа най-съобразителен и намали резултата.

В 85-та минута Нефтохимик остана с човек по-малко. Живко Илиев получи втори жълт картон за професионален фаул в средата на терена и бе отстранен. До края на полувремето Ботев имаше възможност да увеличи преднината си , но Атанас Гичев не допусна нов гол.

Във втория кръг на шампионата Нефтохимик приема Лудогорец II на стадиона в Българово, на 31 юли, от 18:30 часа.

Съставът на Нефтохимик: Атанас Гичев, Стоян Калев, Ясен Тузаков, Станислав Жеков, Иван Стоянов, Живко Илиев, Мартин Иванов, Цветан Филипов, Симеон Русев, Даниел Стоянов, Халибрям Кармаджъ

ВТОРА ЛИГА, ПЪРВИ КРЪГ

22 юли 2017 г. (събота), 18:30 ч.
Царско село - Несебър 3:2
1:0 Светослав Диков (32), 2:0 Светослав Диков (60), 2:1 Деян  Молдованов (67), 3:1 Светослав Диков (71), 3:2 Валентин Йосков (90+2)

Ботев (Гълъбово) - Нефтохимик 2:1
1:0 Цветелин Радев (6), 2:0 Иван Цачев (60), 3:0 Халибрям Кармаджъ (70)

Ботев (Враца) - Марица 2:1
1:0 Атанас Фиданин (60-дузпа), 2:0 Иво Михайлов (75), 2:1 Димитър Юруков (90+1)

Оборище (Панагюрище) - Монтана 0:0

22 юли 2017 г. (събота), 19:00 ч.
Созопол - Черноморец (Балчик) 1:0
1:0 Кристиян Пешов (89)