Кошмарът на Левски или просто Мартин Камбуров. След поредните си две попадения срещу "сините" при успеха с 3:1 на "Герена" острието на Берое влезе в историята на родния футбол като футболистът, разписвал се най-много пъти във вратата на родния гранд - цели 20. По този показател на второ място е легендата на ЦСКА Петър Жеков, който има 15 попадения срещу вечния враг.

По този повод БЛИЦ Спорт предлага на своите читатели статистика, в която са налични всички попадения на Камбуров, които той е отбелязал в първенството срещу Левски. В извадката прави впечатление, че свиленградчанинът се е разписвал с четири различни тима срещу "сините" - Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив), Локомотив (София) и Берое.

Winbet - на един клик разстояние! (18)

За "канарчетата" има едно попадение във вратата на столичани, с екипа на "смърфовете" са най-много - 10, а за "железничарите" и старозагорци са съответно 4 и 5. През 2013 година голаджията записва едно полувреме с ЦСКА срещу Левски, но не успява да помогне на "армейците" да победят, като те губят с 1:2 с гол в последната минута на Жоао Силва.

Може би най-любопитното от цялата статистика е, че 38-годишният Камбуров вкарва цели 10 от 20-те си попадения на... "Герена". Факт, който няма как да не те смае, защото звучи наистина невероятно!

11 април 2009 г., Първа лига, Левски - Локомотив (Сф) 0:3
0:1 Камбуров (17'), 0:2 Камбуров (34'), 0:3 Камбуров (57')

0:2 Камбуров (54'), 0:3 Камбуров (67')

Общо: 20 гола - 10 с екипа на Локо (Пд), 5 с екипа на Берое, 4 с екипа на Локо (Сф) и 1 с екипа на Ботев (Пд)

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - подготовка и трансфери
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020