Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 в среща от 16-ия кръг на Първа лига. "Орлите" нанесоха своя удар между 14-ата и 17-ата минута, когато се разписаха Клаудиу Кешеру и Марселиньо.

На полувремето роденият в Пловдив кечист Александър Русев се появи на терена и получи подарък от домакините, а това сякаш надъха "смърфовете" за обрат.

Локомотив започна по-силно втората част и пропусна няколко положения, но устремът на домакините понамаля след 67-ата минута, в което Пламен Николов заслужено бе изгонен за закъснял шпагат в краката на откъсващия се Лукоки.

Няколко по-късно токов удар спря осветлението на стадион "Локомотив" и двата тима не играха около 5 минути.

В продължението резервата Жоао Пауло оформи крайното 3:0, а с победата в Пловдив Лудогорец поведе с 4 точки пред ЦСКА след издънката на "червените" (1:1) в София срещу Ботев (Пловдив).

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Клаудиу Кешеру (15'), 0:2 Марселиньо (17'), 0:3 Жоао Пауло (90')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
15'  ГООООЛ за Лудогорец. Кешеру получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля в левия ъгъл на вратата на домакините за 1:0.
17'  ГООООЛ за Лудогорец. Корнер за разградчани, топка на първа греда, която е продължена назад и Марселиньо бележи с глава на празна врата за 2:0.
45' Край на първото полувреме.
-----------------------------------------------
46' Начало на втората част.
69' Токов удар спря осветлението на стадиона за около 5 минути.
90'  ГООООЛ за Лудогорец! Жоао Пауло бележи, сллед като засече центриране от аут линията на Лукоки.
90' Край на мача!

ЛОКОМОТИВ (ПД): 40.Мори Диао, 6.Георги Пашов, 25.Муса Мохамед , 22.Пламен Николов , 15.Димитър Везалов, 10.Веселин Марчев (9.Дани Кики ), 34.Игор Банович, 7.Димо Бакалов (19.Димитър Велковски), 49.Райън Фрикеше, 77.Дино Мартинович (13.Симеон Райков), 11.Халед Аяри
Резерви: 1.Илко Пиргов, 15.Асен Георгиев, 20.Пауло Серджо, 22.Архан Исуф

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 32.Игор Пластун, 55.Георги Терзиев, 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе , 44.Яцек Горалски, 92.Джоди Лукоки, 4.Сисиньо ( 8.Лукас Саша), 6.Натанаел, 28.Клаудиу Кешеру ( 37.Жоао Пауло ​), 84.Марселиньо  ( 10.Густаво Кампаняро)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 18.Светослав Дяков, 11.Жуниор Кишада, 19.Александър Василев,

Стадион: "Локомотив"
Главен съдия: Стефан Апостолов