Монтана загуби с 1:3 от Несебър при официалното завръщане на треньора Ферарио Спасов начело на тима от "Огоста". Мачът от седмия кръг на Втора лига се игра на стадион "Кипровец" в град Чипровци.

Атанас Илиев откри за Монтана в 5-ата минута, но още в следващата атака Иван Колев изравни. Няколко минути по-късно Жак Пехливанов донесе пълен обрат в полза на Несебър. Той се разписа в 11-ата минута, а в 38-ата минута Колев матира Монтана с трети гол.

Втората част започна с червен картон на Даниел Георгиев, който няма да започни своя дебют с нищо добро. Бившият играч на Черно море сбърка при второто попадение на гостите, а буквално в първата минута на второто полувреме извърши нарушение, като последен човек и бе пратен в съблекалнията.

Останали с 10 човека, избраниците на Феро нямаха сили да се преборят с гостите, които си тръгнаха с трите точки от Чипровци.

Несебър спечели десет точки в последните четири кръга, като с актив от 11 точки е на трето място. Монтана пък остава със 7 и заема 11-ото място във временното класиране.

ВТОРА ЛИГА, 7 КРЪГ

9 септември 2017 г. (събота), 17:00 ч.

Оборище (Панагюрище) - Поморие 0:0

Ботев (Гълъбово) - Царско село 0:0

Монтана - Несебър 1:3
1:0 Атанас Илиев (5), 1:1 Иван Колев (6), 1:2 Жак Пехливанов (11), 1:3 Иван Колев (38)

Локомотив (София) - Нефтохимик 2:0
1:0 Илия Димитров (42), 2:0 Илия Димитров (86)

9 септември 2017 г. (събота), 18:00 ч.
Созопол - Струмска слава 2:1

1:0 Станимир Баев (29), 1:1 Кристиян Тасев (30), 2:1 Кирил Грозданов (56)

10 септември 2017 г. (неделя), 17:00 ч.