Монтана постигна най-изразителната си победа от началото на сезона, след като разгроми Созопол с 5:0 като гост в мач от 12 кръг на Втора лига. По два гола за успеха край южното ни черноморие вкараха Борислав Балджийски и Мирослав Антонов, а един добави Петър Атанасов.

Централният нападател на монтанци Атанас Илиев в средата на първата част получи травма и беше заменен от Антонов. Илиев се контузи при опита да прескочи шпагат на противников защитник и стъпи накриво.

През първото полувреме играта се водеше в половината на домакините, които се бяха групирали добре в отбрана и задружно отбиваха атаките на гостите. В 23-та минута Борислав Балджийски изпълни майсторски пряк свободен удар и въпреки отчаяната намеса на вратаря Мартин Теменлиев топката спря в мрежата. Пропуски след това направиха Антонов и Балджийски. Две минути преди почивката Иван Коконов можеше да удвои, но Теменлиев изби силния му удар.

След почивката картината на терена не се промени. Монтана атакуваше непрекъснато, а Созопол мина откровено в глуха защита. В 52-та минута Борислав Балджийски удвои с красив гол от воле от границата на пеналта. След това се развихри и Миро Антонов. Чилика направи резултата класически в 56-та минута с удар в десния ъгъл на вратаря. Шест минути по-късно отново той отне топката от защитник на домакините и останал очи в очи с Теменлиев го накара за четвърти път да вади топката от мрежата си. Крайното 5:0 оформи Петър Атанасов с безпощаден шут шест минути преди края.

Созопол - Монтана 0:5

0:1 Балджийски (23), 0:2 Балджийски (52), 0:3 Антонов (56), 0:4 Антонов (62), 0:5 Атанасов (84)

21 октомври, събота, 16:00 часа: