Черно море и Ботев (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 двубоя си от 19 кръг на Първа лига, който се игра във Варна. Под проливния дъжд двата отбора не предложиха качествен футбол и логично срещата остана без победител.

За сметка на това имаше цели 11 жълти картона, а реферът Николай Йорданов направи грешка и не отсъди чиста дузпа за "моряците" през второто полувреме.

Ботев записа пети пореден равен мач в Първа лига. Черно море пък продължава лошата си домакинска серия и вече 8 мача няма победа у дома.

Първата част се запомни единствено с греда на Георги Илиев, който засече центриране на Стефан Станчев. Бризола пък не успя да реализира с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 58-ата минута бе създадено най-чистото положение в срещата. Дуде Ндонгала центрира в наказателното поле на Черно море, а Виана от три метра не успя да преодолее Михайлов.

15 минути преди края дойде и най-спорната ситуация. Балтанов събори Хасани в наказателното поле на Ботев, но реферът не посочи бялата точка и си навлече гнева на домакините от Черно море.

Ботев заема петото място в класирането с 29 точки, колкото има и шестия Верея. старозагорци обаче са с мач по-малко. Черно море пък е  на седма позиция с 25 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Черно море - Ботев 0:0
Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
13 - Удар на Неделев от далечна дистанция, който рикошира в съперник.
26 - Хубава атака на Черно море е спряна заради несъществуваща засада.
35 - Сукуп центрира отдясно и намери Антон Огнянов, който стреля извън очертанията на вратата.
38 - Серкан пусна пас към Бризола, който стреля от границата на наказателното поле, но Михайлов спаси.
44 -  Греда на Георги Илиев, който засече центриране на Станчев.
45 - Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––
46- Начало на второто полувреме
58- Дуде Ндонгала центрира в наказателното поле на Черно море, а Виана от три метра не успя да преодолее Михайлов
72- Мариян Огнянов стреля, но Чворович се намесва решително
74- Лъчезар Балтанов събори Хасани в наказателното поле на Ботев, но реферът не посочи бялата точка
83- Виана засече центриране на Марин отляво, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача!

Резултат с изображениеЧЕРНО МОРЕ: 33. Емил Михайлов, 6. Александър Цветков, 15. Александър Александров, 5. Стефан Станчев(88-3. Ертан Томбак), 29. Марек Кузма, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов (90-8. Емил Янчев), 23. Илиас Хасани , 19. Илия Миланов, 73. Ондрей Сукуп, 81. Антон Огнянов (88-34. Мартин Минчев)
Резерви: 25. Иван Дичевски, 3. Ертан Томбак, 11. Амаду Сукуна, 34. Мартин Минчев, 97. Николай Минков, 8. Емил Янчев
Треньор: Емануел Луканов

Резултат с изображениеБОТЕВ: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 70.Пламен Димов , 24.Лазар Марин, 23.Йордан Минев, 10.Серкан Юсеин (79-6.Юлиано Алваро), 17.Лъчезар Балтанов , 8.Тодор Неделев (40  93.Густаво Алфонсо), 29.Дуде Ндонгала , 7.Фелипе Бризола (68-11.Тони Тасев), 9.Фернандо Виана
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 6.Юлиано Алваро, 93.Густаво Алфонсо, 11.Тони Тасев, 18.Радослав Терзиев, 20.Стивън Петков, 25.Крум Стоянов
Треньор: Николай Киров

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация