Левски не успя да победи Берое на своя стадион в мач от 23 кръг на Първа професионална лига. Срещата на стадион "Георги Аспарухов" завърши при резултат 0:0, а гостите от Стара Загора играха с човек по-малко от 68-ата минута, когато Педро Еуженио бе изгонен.

Срещата не предложи много качествен футбол и голови положения пред двете врати. На два пъти Божидар Митрев и на два пъти Душан Перниш се наложи да се намесват решително.

Единственото хубаво за Левски е, че в 11-те домакинства на своя стадион от началото на сезона не допуснаха гол. Не се брои срещата с ЦСКА (2:2), която бе на "Васил Левски". Така настоящият тим на "сините" записа 1003 минути без допуснат гол, с което подобри постижението от периода 1970-1971 година - 942 минути.

Преди срещата бяха почетени легендите на клуба Павел Панов и Цветан Веселинов - Меци, както и Георги Марков. Тримата бивши играчи на столичани напуснаха този свят през последните седмици. Химнът на България пък звуча в чест на 140 години от Освобождението на България от турско робство. Играчите на Левски играха с черни ленти.

Треньорът на Берое Александър Томаш получи неприятна вест минути преди началото на мача. Иван Бандаловски се контузи на загрявката и бе заменен в стартовия състав от Рубен Бригидо.

Гостите започнаха по-активно срещата. "Зелените" създадоха първата опасност в 9-ата минута, но ударът на Педро Еуженио мина  встрани от вратата. Мартин Райнов пък отправи страхотен и мнгоо силен удар от точката за дузпата, но право в Митрев, който изби.

Левски отвърна с удар на Обертан. В 29-ата минута дойде най-доброто положение за тима на Делио Роси. Костов проби по фланга и пусна към Паулиньо, който стреля към опразнената врата, но миг преди топката да влезе във вратата Иван Иванов изби с глава.

Първите 20 минути от втората част не предложиха нищо интересно на зрителите, с изключение на един удар от фаул на Нашименто. Душан Перниш обаче успя да избие в корнер.

В 68-ата минута Педро Еуженио премина на фланга покрай Фелипе Нашименто, но реши да симулира, за да изпроси червен картон на португалеца. Вместо това обаче съдията Николай Йорданов видя много добре ситуацията и показа жълт картон на Еуженио. Той бе втори за него, което означаваше червен картон и Берое остава с човек по-малко на терена.

През цялото време на мача при изпълнение на корнер или тъч в близост до публиката на Левски, играчите на Берое бяха обстрелвани със снежни топки.

Левски опита да натисне своя съперник, но до гол не се стигна и срещата приключи без голове - 0:0.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА
СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ - ТРАНСФЕРИ И ЗИМНА ПОДГОТОВКА 2018

Левски - Берое 0:0
Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- Педро Еуженио опита технично да прати топката във вратата на Левски, но ударът му мина встрани от вратата
17- Страхотен удар от въздуха на Райнов от точката на дузпата, Митрев бе на правилното място и изби!
22- Охене получи топката по фланга, нахлу и стреля, но покрай вратата
25- Много добра двойна комбинация между Паулиньо и Обертан, французинът стреля, но топката прелетя над гредата
29- Станислав Костов проби по крилото, пусна към Паулиньо, който стреля, но Иван Иванов изби с глава от голлинията
36- Центриране пред вратата на Левски, топката се удари в Горанов, но не успя да заблуди Митрев и вратарят лови
45+1- Камбуров стреля добре от фаул, но малко над вратата
45+1- Край на първото полувреме
___________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Много добър удар от фаул на Нашименто, но Перниш избива в корнер
68- Червен картон! Педро Еуженио получава жълт картон за симулация, която бе очевадна! Това е втори жълт картон за него и следователно червен!
84- Много силен удар на Нашименто, който с мъка бе избит в корнер
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон, 28.Давид Яблонски, 19.Милош Цветкович, 14.Хали Тиам, 15.Роман Прохазка (87-8.Антонио Вутов), 7.Паулиньо (67-26.Жерсон Кабрал), 20.Филипе Нашименто, 29.Станислав Костов (73-9.Серджиу Буш), 32.Габриел Обертан
Резерви: 89.Николай Кръстев, 3.Аймен Белаид, 13.Жорди Гомес, 8.Антонио Вутов, 26.Жерсон Кабрал, 71.Васил Панайотов, 9.Серджиу Буш
Треньор: Делио Роси

БероеБерое: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 6.Иван Иванов, 26.Камен Хаджиев, 18.Рубен Бригидо (63-71.Антон Карачанаков), 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене (86-5.Павел Виданов), 20.Матеус Леони,10.Борислав Цонев(71-4.Кохей Като), 77.Педро Еуженио, 9.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 4.Кохей Като, 5.Павел Виданов, 16.Марко Адамович, 21.Серджиу Негрут, 71.Антон Карачанаков
Треньор Александър Томаш

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия:
Николай Йорданов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация