Лудогорец победи с 2:0 Берое в мач от 11-ия кръг, след който оглави класирането в Първа лига. Шампионите се възползваха от грешната стъпка на ЦСКА (2:2 с Етър) и след успеха над тима на Александър Томаш събраха 27 точки. Така Лудогорец вече е лидер, "армейците" са втори с 26 точки, а на третата позиция е Левски с 21. Берое е пети със 17 точки.

Точни за успеха на "орлите" тази вечер бяха Марселиньо в 23-ата минута и Джоди Лукоки в 86-ата.

Димитър Димитров - Херо очаквано направи известни промени, предвид сгъстения цикъл. Сред получилите почивка след победата с 2:1 над Хофенхайм бяха Козмин Моци и Светослав Дяков. Атаката срещу Берое водеше Клаудиу Кешерю, който обаче не успя да се разпише.

"Орлите" доминираха още от началните минути, като пропуски направиха Кешерю и Марселиньо. В 23-ата резултатът беше открит. Марселиньо се възползва от фрапантна грешка на Павел Виданов, който му подари топката в наказателното поле на Берое. Опитният бразилец я отне и отблизо реализира в мрежата на Душан Перниш - 1:0.

Най-запомнящото се до почивката беше пропуснатата възможност за гостите. В 39-ата минута Карачанаков подаде на Педро Еуженио, който стреля по диагонал, но Хорхе Броун реагира отлично и изби.

След почивката двата отбора почти не успяваха да създадат голови положения. Чак в 76-ата минута Перниш беше затруднен. Лукоки центрира от пряк свободен удар, румънецът засече с глава, но стражът на Берое се намеси страхотно. След това и Анисе пропусна, а малко преди края шампионите все пак стигнаха до второ попадение. В 86-ата минута Лукоки ознаменува с гол силната си игра и в този мач. Toй бе изведен от Натанаел зад гърба на отбраната на гостите и от малък ъгъл се разписа за крайното 2:0.

Загубата е едва втора за Берое този сезон.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Марселиньо (23), 2:0 Джоди Лукоки (86)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
7 - Центриране на Натанаел към Кешерю, Иван Иванов пресече подаването, след което Виданов върна с глава към Перниш и опасността пред вратата на Берое отмина.
14 - Лукоки центрира от дясно, а Марселиньо засече топката, която рикошира във Виданов и излезе в корнер.
15 - Бърза атака за Берое, при която Педро подаде на Охене фронтално срещу вратата на шампионите, последва удар, който не затрудни Броун.
23  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец, Марселиньо бележи! Опитният играч на шампионите се възползва от фрапантна грешка на Павел Виданов, който му подари топката в наказателното поле на Берое. Марселиньо я отне и отблизо реализира в мрежата на Душан Перниш.
39  Oтличен шанс за Берое. Карачанаков напредна и подаде към Педро Еуженио, който стреля от ъгъла на наказателното поле по диагонала, Хорхе Броун успя да спаси с една ръка.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 Натанаел центрира и Джоди Лукоки вкара гол, отменен заради игра с ръка.
59 - Перниш изби в корнер удар на Кешерю.
65 - Продължителна атака за Берое, която завърши с извеждащ пас на Охене към Негрут, румънецът не успя да достигне до топката.
76  Центриране на Лукоки от пряк свободен удар, Кешерю засече с глава, Перниш се намеси страхотно и изби в корнер.
77  Анисе засече с глава центрираната от Марселиньо топка, но ударът му мина на сантиметри от гредата.
80 - Охене изведе Негрут, румънецът стреля от малък ъгъл, Пластун изби в корнер.
83 - Марселиньо подаде на Саша в наказателното поле, той стреля, но топката излезе в нов корнер след рикошет във Виданов.
86  ГООООЛ! 2:0 за Лудогорец! Натанаел изведе Джоди Лукоки зад гърба на отбраната, бързоногият играч овладя топката отдясно в наказателното поле на Берое и успя да реализира от малък ъгъл покрай излезлия да го пресреща Перниш.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Берое с 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ
1.Хорхе Броун, 4.Сисиньо, 32.Игор Пластун, 5.Георги Терзиев, 6.Натанаел, 44.Яцек Горалски, 12.Абел Анисе, 92.Джоди Лукоки , 84.Марселиньо  (90  10.Густаво Кампаняро), 88.Вандерсон (46  8.Лукас Саша), 28.Клаудиу Кешерю (89  37.Жоао Пауло)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 30.Козмин Моци, 19.Александър Василев, 10.Густаво Кампаняро, 37.Жоао Пауло, 8.Лукас Саша, 18.Светослав Дяков
Треньор: Димитър Димитров

Резултат с изображение
БЕРОЕ12.Душан Перниш, 26.Камен Хаджиев, 6.Иван Иванов, 5.Павел Виданов, 3.Милен Желев, 4.Кохей Като, 7.Мартин Райнов  (72  16.Марко Адамович), 71.Антон Карачанаков, 8.Карлос Охене, 77.Педро Еуженио (60  11.Драгош Фиртулеску), 9.Мартин Камбуров (46  21.Серджиу Негрут)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 28.Веселин Пенев, 15.Георги Динков, 10.Борислав Цонев, 11.Драгош Фиртулеску, 21.Серджиу Негрут, 16.Марко Адамович
Треньор: Александър Томаш

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация