Лудогорец победи осмия в руското първенство Ахмат (Грозни), постигайки втори успех в контролите от лагера в Турция. Шампионът на България се наложи в голово шоу с 4:3.

Утре възпитаниците на Антони Здравков имат нов мач - срещу Цървена звезда. Това ще бъде последната проверка на "орлите" на турска земя. Именно поради тази причина днес Лудогорец излезе с голяма част от резервните си състезатели. Вратарят Броун пък привлече вниманието с неубедителните си намеси, ядосвайки съотборниците си и треньорския щаб.

Първото попадение отбеляза Абел Анисе в 11-ата минута - 1:0. Шест минути по-късно руснаците изравниха. Точен бе Балай в 17-ата. В 21-ата минута Натанаел, който сгреши за гола на съперника, реализира от пряк свободен удар за 2:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 32-ата минута юношата на "орлите" Доминик Янков покачи на 3:1. Талантът Младежът премина през двама играчи от Ахмат, излъга майсторски стража на руснаците и с прецизен изстрел по диагонала отбеляза.

В 41-ата минута Лудогорец направи преднината си още по-убедителна. Джоди Лукоки проби отдясно и подаде на Рибейро в наказателното поле. Бразилецът, който е на проби, стреля, но стражът Городов изби. На точното място обаче беше Димо Бакалов, който направи добавка и вкара на празна врата за 4:1.

През второто полувреме футболистите на Рашид Рахимов натиснаха и стигнаха до няколко добри ситуации. В 59-ата минута играч на Ахмат бе изведен зад защитата, Хорхе Броун не прецени излизането си и направи дузпа. Тя бе реализирана без проблеми от националa на Косово Бернард Бериша. Дебют, макар и неофициален, за Лудогорец записа последното попълнение - Серкан Юсеин, който влезе на смяна и доигра срещата.

В 71-ата минута Хорхе Броун спаси мощен удар на играч на Ахмат. В 89-ата минута обаче аржентинският вратар стана за смях. Бериша се сбори с Георги Терзиев, но вместо Броун да улови, той изрита топката в гърба на Бериша тя влезе в мрежата му за крайния резултат - 4:3.

ЛУДОГОРЕЦ - АХМАТ (Грозни, Русия) 4:3
1:0 Абел Анисе (11), 1:1 Балай (17), 2:1 Натанаел (21), 3:1 Доминик Янков (31), 4:1 Димо Бакалов (41), 4:2 Бериша (59-дузпа), 4:3 Бериша (89)

Съставът на Лудогорец: Хорхе Броун, Натанаел, Георги Терзиев, Драгош Григоре (65 - Рафаел Форстър), Лукас Саша, Светослав Дяков (46 - Яцек Горалски), Абел Анисе (46 - Серкан Юсеин), Доминик Янков (57 - Мей Махлангу), Давид Рибейро (65 - Жоао Пауло), Димо Бакалов, Джоди Лукоки (65 - Адриан Попа)