Лудогорец спечели с 2:0 гостуването на Пирин в последна среща от 20-ия кръг на Първа лига и отново се настани на първото място в класирането. "Орлите" вече имат актив от 48 точки и ще посрещнат новата 2018 година като първенец, следвани от ЦСКА с 47 и Левски с 39.

Тимът на Димитър Димитров  пое инициативата от самото начало на мача и положенията пред вратата на гостите заваляха. Още в 5-ата минута Кампаняро можеше да се разпише, но ударът му бе отразен от Макенджиев. Само шест по-късно Лукоки също бе много близо до гола, но пропусна сам срещу противниковия страж.

Натискът на "орлите" даде резултата в 31-ата минута, когато Клаудиу Кешеру се разписа от пряк свободен удар. Само две минути по-късно Лукоки удвои от близка дистанция.

След почивката Лудогорец продължи да диктува събитията на терена. Разградчани създадоха няколко добри ситуации за гол, които обаче бяха пропилени от Кампанярпо, Мисиджан и Вандерсон. В крайна сметка до края попадения не паднаха и Лудогорец се поздрави с трите точки след 2:0 над Пирин.

"Орлетата", които въпреки сериозните клубни неуредици, завършват календарната година на 11-о място с 19 точки.

Лудогорец пък има още едно изпитание пред себе си преди да излезе в почивка. В четвъртък от 17:30 часа момчетата на Димитър Димитров гостуват на ЦСКА в среща от 1/4-финалите на Купата на България.

ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Кешеру (31), 0:2 Лукоки (33)

Пирин: 22.Благой Макенджиев, 24.Антон Костадинов , 15.Димитър Благов, 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев, 99.Радослав Кирилов, 3.Румен Сандев, 19.Станислав Костов, 14.Стилиян Николов, 30.Тодор Траянов, 18.Юлиян Попев
Резерви: 76.Красимир Костов, 6.Тодор Паланков, 28.Ивайло Михайлов, 26.Любомир Цолев, 23.Марио Топузов, 25.Методий Стефанов, 4.Димитър Митев
Треньор: Милен Радуканов

Лудогорец: 1.Хорхе Броун, 8.Лукас Саша, 5.Георги Терзиев, 32.Игор Пластун, 19.Александър Василев, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски, 12.Анисе (73Марселиньо), 92.Джоди Лукоки  , 93.Върджил Мисиджан (66Вандерсон), 28.Клаудиу Кешеру  (83Пауло)
Резерви: 33.Ренан Сантос, 6.Натанаел, 2.Рафаел Форстър, 18.Светослав Дяков, 84. Марсело Коща, 88.Вандерсон, 37.Жоао Пауло
Треньор: Димитър Димитров

Благоевград, "Христо Ботев"
Съдия: Никола Попов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 -  Кампаняро засече центриране на Лукас Саша, но Макенджиев изби.
7 - Анисе стреля с глава, но не затрудни Макенджиев.
12 -  Нова опасност пред вратата на Пирин. Джоди Лукоки остана сам срещу вратарят на Пирин, но удара му излезе в аут.
21 - Центриране на Лукоки, Кешеру засече с глава, топката отново минава над вратата.
27 -  Шут на Горалски, но Макенджиев се справя.
31 -  ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру се разписва от пряк свободен удар.
33 - ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Джоди Лукоки отбеляза, след подаване с глава на Клаудиу Кешеру.​
45 - Kрай на първата част!
--------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!

62 -  Техничен удар на Мисиджан, но Макенджиев избива.
64 - Нов пробив и удар на Мисиджан. Благой Макенджиев отново улови топката.
77 - Лудогорец направи много опасна атака, но ударът на Вандерсон излезе в аут.
90 - Край на мача!

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация