Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Лудогорец спечели с 2:0 гостуването си на Витоша (Бистрица) от четвъртия кръг на Първа лига. Шампионите стигнаха до трите точки след голове на Върджил Мисиджан и Клаудиу Кешерю. Холандецът откри в 65-ата минута, а румънският нападател бе точен десет по-късно.

Наставникът на "орлите" Пауло Аутори направи няколко промени в състава за гостуването в Бистрица, съхранявайки част от титулярите за реванша срещу Зрински. Двубоят в Широки Брег от третия квалификационен кръг на Лига Европа е в четвъртък от 21:00 часа.

Шанс за изява днес получиха Цветомир Панов, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан и Жоао Пауло за сметка на Сисиньо, Форстър, Натанаел, Лукас Саша, Марселиньо, Вандерсон и Кешерю, който влезе на смяна през второто полувреме.

Избраниците на Росен Кирилов удържаха нулевото равенство до 65-ата минута, когато Мисиджан откри със страхотен гол от дистанция, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на младия вратар Николай Георгиев - 0:1.

Преди откриването на резултата "орлите" пропуснаха няколко положения, а веднъж и гредата спаси домакините - в 25-ата минута, когато Жоао Пауло бе близо до отбелязване.

Успехът на Лудогорец беше подпечатан от влезлия на смяна Кешерю. Румънецът получи отличен пас с пета от Марселиньо, пращайки топката под плонжа на вратаря на Бистрица - 0:2. Така румънският нападател най-после "се отпуши". Кешерю не беше вкарвал в официален мач от почти 5 часа игра.

БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

ВИТОША - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Върджил Мисиджан (65), 0:2 Клаудиу Кешерю (75)

Най-интересното по минут:
1 - Начало на мача.
11 - Ренан лови топката след удар на Лъчезар Котев.
13 - Лукоки нахлу отдясно в наказателното поле на домакините, вратарят Николай Георгиев легна в краката му и спаси.
20  Жоао Пауло oтправи силен изстрел, Георгиев отби, последва добавка на Мисиджан, която доведе до гол. Холандецът обаче беше в засада и попадението не бе зачетено.
25  ГРЕДА! Жоао Пауло уцели дясната греда на вратата на Витоша след удар по диагонал с десния крак.
26 - Стефан Христов се измъкна отляво по атаката на Витоша и стреля, топката премина покрай вратата на Ренан в аут.
45 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
55  Грешка на Мутафчийски, който в опита да изчисти топката я изпрати в краката на Жоао Пауло. Играчът на Витоша все пак успя да блокира удара на бразилеца.
56  Жоао Пауло е заменен от Кешерю.
62  Цветомир Панов отстъпва място на Натанаел.
65  ГОООЛ! Лудогорец поведе със страхотен гол на Върджил Мисиджан - 0:1! Холандското крило на шампионите получи топката от Кешерю и от 20-ина метра стреля неспасяемо право в горния ляв ъгъл на Николай Георгиев.
72  Дяков отстъпва място на Марселиньо.
75  ГООOЛ! Кешерю удвоява преднината на шампионите - 0:2! Румънецът получи отличен пас с пета от Марселиньо, и стреля под плонжа на вратаря на Бистрица.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец спечели с 2:0 гостуването на Витоша.

ВИТОША (Бистрица): 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев  (73  19.Анти Рения), 6.Румен Гьонов, 10.Георги Амзин, 16.Радко Мутафчийски, 24.Георги Купенов, 18.Петко Цанков, 80.Лъчезар Котев  (90+1  7.Кристиян Кочилов), 88.Ивайло Лазаров (82  17.Михаил Петров), 96.Наско Милев, 99.Стефан Христов
Резерви: 1.Християн Василев, 7.Кристиян Кочилов, 14.Четин Садула, 17.Михаил Петров, 19.Анти Рения, 20.Ивайло Климентов, 94.Ивайло Тодоров
Треньор: Росен Кирилов

Резултат с изображение за лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ33.Ренан, 3.Антон Недялков, 25.Цветомир Панов (62  6.Натанаел), 30.Козмин Моци , 5.Георги Терзиев, 18.Светослав Дяков (72  84.Марселиньо), 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски , 93.Върджил Мисиджан , 92.Джоди Лукоки , 37.Жоао Пауло (56  28.Клаудиу Кешерю )
Резерви: 1.Хорхе Броун, 6.Натанаел, 90.Рафаел Форстър, 7.Димо Бакалов, 88.Вандерсон, 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Пауло Аутори

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация