Първото дерби на българския футбол между ЦСКА и Левски през сезон 2018/19 на Първа лига ще се играе в 10-ия кръг.

В петия тур „червените“ гостуват на шампиона Лудогорец, след като в предишния кръг приемат носителя на националната купа Славия.

Повторението на финала за купата на България между Левски и Славия по програма е част от 11 кръг на сезона, веднага след Вечното дерби. В 12-ия тур „сините“ гостуват в Разград на Лудогорец.

Пловдивското дерби между Ботев и Локомотив ще се състои в петия кръг, а „канарчетата“ ще бъдат домакин.

Както вече стана ясно, новият шампионат стартира на 20 юли, а на 31 март 2019 година ще започнат плейофите. Първенството в елита ще продължи до 20 май, а на 2 юни ще завършат и баражите за определяне на изпадащите/влизащите в Първа лига.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/18 - РЕДОВЕН СЕЗОН:

1 КРЪГ
20 юли 2018 г. (петък), 18:30 часа
Витоша (Бистрица) - Дунав Нова Спорт
20 юли 2018 г. (петък), 20:45 часа
Черно море - Ботев (Враца) Диема Спорт
21 юли 2018 г. (събота), 18:30 часа
Лудогорец - Етър Диема Спорт
21 юли 2018 г. (събота), 20:45 часа
Ботев (Пловдив) - Левски Диема Спорт
22 юли 2018 г. (неделя), 18:30 часа
Славия - Берое Диема Спорт
22 юли 2018 г. (неделя), 20:45 часа
ЦСКА - Локомотив (Пловдив) Диема Спорт
23 юли 2018 г. (понеделник), 20:30 часа
Верея - Септември (София) Диема Спорт

2 КРЪГ
27 юли 2018 г. (петък), 18:30 часа
Етър - Верея Нова Спорт
27 юли 2018 г. (петък), 20:45 часа
Дунав - Ботев (Враца) Диема Спорт
28 юли 2018 г. (събота), 18:30 часа
Септември (София) - Ботев (Пловдив) Диема Спорт 
28 юли 2018 г. (събота), 20:45 часа
Берое - Лудогорец Диема Спорт
29 юли 2018 г. (неделя), 18:30 часа
Локомотив (Пловдив) - Славия Диема Спорт
29 юли 2018 г. (неделя), 20:45 часа
Витоша (Бистрица) - ЦСКА Диема Спорт
30 юли 2018 г. (понеделник), 20:30 часа
Левски - Черно море Диема Спорт

3 КРЪГ
3 август 2018 г. (петък), 18:30 часа
Ботев (Пловдив) - Етър Нова Спорт
3 август 2018 г. (петък), 20:45 часа
Верея - Берое Диема Спорт
4 август 2018 г. (събота), 18:30 часа
Черно море - Септември (София) Диема Спорт
4 август 2018 г. (събота), 20:45 часа
Лудогорец - Локомотив (Пловдив) Диема Спорт
5 август 2018 г. (неделя), 18:30 часа
Ботев (Враца) - Левски Диема Спорт
5 август 2018 г. (неделя), 20:45 часа
ЦСКА - Дунав Диема Спорт
6 август 2018 г. (понеделник), 20:30 часа
Славия - Витоша (Бистрица) Диема Спорт

4 КРЪГ
10 август 2018 г. (петък), 18:15 часа
Етър - Черно море Нова Спорт
10 август 2018 г. (петък), 20:30 часа
Локомотив (Пловдив) - Верея Диема Спорт
11 август 2018 г. (събота), 18:45 часа
Берое - Ботев (Пловдив) Диема Спорт
11 август 2018 г. (събота), 21:00 часа
Дунав - Левски Диема Спорт
12 август 2018 г. (неделя), 18:30 часа
Витоша (Бистрица) - Лудогорец Диема Спорт
12 август 2018 г. (неделя), 20:45 часа
ЦСКА - Славия Диема Спорт
13 август 2018 г. (понеделник), 20:30 часа
Септември - Ботев (Враца) Диема Спорт

5 КРЪГ
17.08 /петък/, 18.30 часа
Славия - Дунав Нова Спорт
17.08 /петък/, 20.45 часа
Черно море - Берое Диема Спорт
18.08 /събота/, 18.30 часа
Ботев Пд - Локомотив Пд Диема Спорт
18.08 /събота/, 21.00 часа
Ботев Вр - Етър Диема Спорт
19.08 /неделя/, 18.15 часа
Левски - Септември Диема Спорт
19.08 /неделя/, 21.00 часа
Лудогорец - ЦСКА Диема Спорт
20.08/понеделник/, 20.30 часа
Верея - Витоша Диема Спорт

6 КРЪГ
24.08 /петък/, 18.45 часа
Дунав - Септември Нова Спорт
24.08 /петък/, 21.00 часа
Локомотив Пд - Черно море Диема Спорт
25.08 /събота/, 18.45 часа
Етър - Левски Диема Спорт
25.08 /събота/, 21.00 часа
Витоша - Ботев Пд Диема Спорт
26.08 /неделя/, 18.45 часа
Славия - Лудогорец Диема Спорт
26.08 /неделя/, 21.00 часа
ЦСКА - Верея Диема Спорт
27.08/понеделник/, 20.30 часа
Берое - Ботев Вр Диема Спорт

7 КРЪГ 
31.08 /петък/, 18.45 часа
Верея - Славия Нова Спорт
31.08 /петък/, 21.00 часа
Черно море - Витоша Диема Спорт
01.09 /събота/, 16.30 часа
Септември - Етър Нова Спорт
01.09 /събота/, 18.45 часа
Ботев Пд - ЦСКА Диема Спорт
01.09 /събота/, 21.00 часа
Левски - Берое Диема Спорт
02.09 /неделя/, 18.45 часа
Ботев Вр - Локомотив Пд Диема Спорт
02.09 /неделя/, 21.00 часа
Лудогорец - Дунав Диема Спорт

8 КРЪГ 
14.09 /петък/, 17.30 часа
Витоша - Ботев Вр Диема Спорт
14.09 /петък/, 20.00 часа
Лудогорец - Верея Диема Спорт
15.09 /събота/, 14.45 часа
Дунав - Етър Нова Спорт
​15.09 /събота/, 17.30 часа
Берое - Септември Диема Спорт
​15.09 /събота/, 20.00 часа
ЦСКА - Черно море Диема Спорт
16.09 /неделя/, 17.45 часа
Славия - Ботев Пд Диема Спорт
16.09 /неделя/, 20.00 часа
Локомотив Пд - Левски Диема Спорт

9 КРЪГ
21.09.2018 г. (петък), 17:30 часа
Етър - Берое Нова Спорт
21.09.2018 г. (петък), 20:00 часа
Левски - Витоша (Бистрица) Диема Спорт
22.09.2018 г. (събота), 17:30 часа
Септември (София) - Локомотив (Пловдив) Диема Спорт
22.09.2018 г. (събота), 20:00 часа
Ботев (Враца) - ЦСКА Диема Спорт
23.09.2018 г. (неделя), 15:00 часа
Верея - Дунав Диема Спорт
23.09.2018 г. (неделя), 17:30 часа
Черно море - Славия Диема Спорт
23.09.2018 г. (неделя), 20:00 часа
Ботев (Пловдив) - Лудогорец Диема Спорт

10 КРЪГ
28.09.2018 г. (петък), 19:30 часа
Витоша (Бистрица) - Септември (София) Диема Спорт
29.09.2018 г. (събота), 17:00 часа
ЦСКА - Левски Диема Спорт
29.09.2018 г. (събота), 20:00 часа
Лудогорец - Черно море Диема Спорт
30.09.2018 г. (неделя), 15:00 часа
Дунав - Берое Нова Спорт
30.09.2018 г. (неделя), 17:30 часа
Верея - Ботев (Пловдив) Диема Спорт
30.09.2018 г. (неделя), 20:00 часа
Локомотив (Пловдив) - Етър Диема Спорт
1.10.2018 г. (понеделник), 20:00 часа
Славия - Ботев (Враца) Диема Спорт

11 КРЪГ
5.10.2018 г. (петък), 20:00 часа
Черно море - Верея Диема Спорт
6.10.2018 г. (събота), 15:00 часа
Ботев (Пловдив) - Дунав Нова Спорт
6.10.2018 г. (събота), 17:30 часа
Септември (София) - ЦСКА Диема Спорт
6.10.2018 г. (събота), 20:00 часа
Берое - Локомотив (Пловдив) Диема Спорт
7.10.2018 г. (неделя), 14:30 часа
Етър - Витоша (Бистрица) Диема Спорт
7.10.2018 г. (неделя), 16:45 часа
Ботев (Враца) - Лудогорец Диема Спорт
7.10.2018 г. (неделя), 19:15 часа
Левски - Славия Диема Спорт

12 КРЪГ
19.10.2018 г. (петък), 20:00 часа
Верея - Ботев (Враца) Диема Спорт
20.10.2018 г. (събота), 15:00 часа
Славия - Септември (София) Нова Спорт
20.10.2018 г. (събота), 17:15 часа
Ботев (Пловдив) - Черно море Диема Спорт
20.10.2018 г. (събота), 20:00 часа
Лудогорец - Левски Диема Спорт
21.10.2018 г. (неделя), 17:30 часа
Дунав - Локомотив (Пловдив) Диема Спорт
21.10.2018 г. (неделя), 20:00 часа
ЦСКА - Етър Диема Спорт
22.10.2018 г. (понеделник), 20:00 часа
Витоша (Бистрица) - Берое Диема Спорт

13 КРЪГ
26.10.2018 г. /петък/, 17:30 часа
Черно море - Дунав Нова Спорт
​26.10.2018 г. /петък, 19:45 часа
Левски - Верея Диема Спорт
​​27.10.2018 г. /събота/, 12:30 часа
Локомотив (Пловдив) - Витоша (Бистрица)​​ Диема Спорт
27.10.2018 г. /събота/, 15:00 часа
Берое - ЦСКА Диема Спорт
​​27.10.2018 г. /събота/, 17:30 часа
Ботев (Враца) - Ботев (Пловдив) Диема Спорт
​​28.10.2018 г. /неделя/, 15:00 часа
Етър - Славия Диема Спорт
28.10.2018 г. /неделя/ 17:30 часа
Септември (София) - Лудогорец Диема Спорт

14 КРЪГ
03.11 /събота/, 12:30 часа
Дунав    -    Витоша  Диема Спорт
03.11 /събота/, 15:00 часа
Локомотив Пд    -    ЦСКА  Диема Спорт
03.11 /събота/, 17:15 часа
Септември    -    Верея  Нова Спорт
04.11 /неделя/, 12:30 часа
Ботев Вр    -    Черно море  Диема Спорт
04.11 /неделя/, 15:00 часа
Левски    -    Ботев Пд  Диема Спорт
04.11 /неделя/, 17:30 часа
Етър    -    Лудогорец  Диема Спорт
05.11/понеделник/, 17:30 часа
Берое    -    Славия Диема Спорт
 
15 КРЪГ
09.11 /петък/    ЦСКА    -    Витоша    17.45    Диема спорт
10.11 /събота/    Ботев Пд    -    Септември    12.30    Диема спорт
     Черно море    -    Левски    15.00    Диема спорт
     Верея    -    Етър    17.15    Нова спорт
11.11 /неделя/    Ботев Вр    -    Дунав    12.15    Диема спорт
     Славия    -    Локомотив Пд    14.30    Диема спорт
     Лудогорец    -    Берое    16.45    Диема спорт
 
16 КРЪГ
23.11 /петък/    Витоша    -    Славия    17.30    Диема спорт
24.11 /събота/    Септември    -    Черно море    12.30    Нова спорт
     Дунав    -    ЦСКА    15.00    Диема спорт
     Локомотив Пд    -    Лудогорец    17.30    Диема спорт
25.11 /неделя/    Етър    -    Ботев Пд    12.30    Диема спорт
     Берое    -    Верея    15.00    Диема спорт
     Левски    -    Ботев Вр    17.30    Диема спорт

17 КРЪГ
30.11 /петък/    Черно море    -    Етър    17.30    Диема спорт
01.12 /събота/    Верея    -    Локомотив Пд    12.30    Нова спорт
     Ботев Пд    -    Берое    15.00    Диема спорт
     Левски    -    Дунав    17.30    Диема спорт
02.12 /неделя/    Ботев Вр    -    Септември    12.30    Диема спорт
     Лудогорец    -    Витоша    14.45    Диема спорт
     Славия    -    ЦСКА   17.00    Диема спорт
 
18 КРЪГ
04.12 /вторник/    Берое    -    Черно море    15.00    Диема спорт
     Локомотив Пд    -    Ботев Пд    17.30    Диема спорт
05.12 /сряда/    Етър    -    Ботев Вр    15.00    Диема спорт
     Септември    -    Левски    17.30    Диема спорт
06.12 /четвъртък/    Витоша    -    Верея    12.30    Нова спорт
     Дунав    -    Славия    15.00    Диема спорт
     ЦСКА    -    Лудогорец    17.30    Диема спорт
 
19 КРЪГ
08.12 /събота/    Черно море    -    Локомотив Пд    12.30    Нова спорт
     Ботев Вр    -    Берое    15.00    Диема спорт
     Левски    -    Етър    17.30    Диема спорт
09.12 /неделя/    Септември    -    Дунав    12.30    Диема спорт
     Верея    -    ЦСКА    15.00    Диема спорт
     Лудогорец    -    Славия    17.30    Диема спорт
10.12/понеделник/    Ботев Пд    -    Витоша    17.30    Диема спорт
 
20 КРЪГ
14.12 /петък/    Славия    -    Верея    17.30    Диема спорт
15.12 /събота/    Витоша    -    Черно море    12.30    Нова спорт
     Локомотив Пд    -    Ботев Вр    15.00    Диема спорт
     Берое    -    Левски    17.30    Диема спорт
16.12 /неделя/    Етър    -    Септември    12.30    Диема спорт
    Дунав    -    Лудогорец    15.00    Диема спорт
     ЦСКА    -    Ботев Пд    17.30    Диема спорт

21 КРЪГ
Етър - Дунав
Септември (София) - Берое
Левски - Локомотив (Пловдив)
Ботев (Враца) - Витоша (Бистрица)
Черно море - ЦСКА
Ботев (Пловдив) - Славия
Верея - Лудогорец

22 КРЪГ
Дунав - Верея
Лудогорец - Ботев (Пловдив)
Славия - Черно море
ЦСКА - Ботев (Враца)
Витоша (Бистрица) - Левски
Локомотив (Пловдив) - Септември (София)
Берое - Етър

23 КРЪГ
Берое - Дунав
Етър - Локомотив (Пловдив)
Септември (София) - Витоша (Бистрица)
Левски - ЦСКА
Ботев (Враца) - Славия
Черно море - Лудогорец
Ботев (Пловдив) - Верея

24 КРЪГ
Дунав - Ботев (Пловдив)
Верея - Черно море
Лудогорец - Ботев (Враца)
Славия - Левски
ЦСКА - Септември (София)
Витоша (Бистрица) - Етър
Локомотив (Пловдив) - Берое

25 КРЪГ
Локомотив (Пловдив) - Дунав
Берое - Витоша (Бистрица)
Етър - ЦСКА
Септември (София) - Славия
Левски - Лудогорец
Ботев (Враца) - Верея
Черно море - Ботев (Пловдив)

26 КРЪГ
Дунав - Черно море
Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца)
Верея - Левски
Лудогорец - Септември (София)
Славия - Етър
ЦСКА - Берое
Витоша (Бистрица) - Локомотив (Пловдив)