Славия загуби катастрофално с 0:4 от шампиона Лудогорец на стадион „Васил Левски” в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Така тимът от Разград остава единствен без загуба от началото на сезона родния елит - 5 победи и 3 равенства, а през следващата седмица ще пътува с повишено самочувствие за Турция, където му предстои първи мач от груповата фаза на Лига Европа срещу Истанбул Башакшехир.

Воденият от Димитър Димитров тим поведе при една от първите си по-сериозни атаки с гол на Клаудиу Кешеру (4), който се разписа след асистенция на Марселиньо, продължил започната от Натанаел атака.

Гостите продължиха да атакуват по-активно и в 19-ата минута получиха дузпа, след като Кешеру падна в наказателното поле след съприкосновение със Стефан Велков, който получи жълт картон. Клаудиу Кешеру (20-дузпа) бе точен от бялата точка и удвои аванса на Лудогорец.

В 23-ата минута Ивайло Димитров отправи първия точен удар по посока вратата на гостите, но вратарят Броун захлупи топката на голлинията. В 31-ата минута Натанаел удари с ръка Емил Мартинов в лицето, но не бе предупреден от съдията.

Головият рецитал на шампионите продължи веднага след почивката, като първо резервата Джоди Лукоки пропусна от изгодна позиция, но след това Върджил Мисиджан (49) овладя топката на гърди и с мощен удар вкара за 0:3. Последваха пропуски на Стефан Велев домакините и Игор Пластун от гостите.

В 75-ата минута Емил Мартинов сгреши в отбрана за Славия, а влезлият като резерва Жуниор Кишада вкара третия си гол от началото на сезона за крайното 0:4.

След успеха си Лудогорец събра 18 точки и се доближи само на точка от лидера ЦСКА. Славия е на предпоследната 15-а позиция с 5 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Славия - Лудогорец 0:4
0:1 Клаудиу Кешеру (4), 0:2 Клаудиу Кешеру (20-дузпа), 0:3 Върджил Мисиджан (49), 0:4 Жуниор Кишада (75)

Състави:

Резултат с изображениеСЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 65.Абуд Омар, 55.Андреа Христов , 13.Стефан Велков , 6.Костадин Велков, 27.Емил Мартинов , 77.Стефан Велев, 5.Юлис Ндонг (83 8.Славчо Шоколаров), 71.Галин Иванов, 14.Ивайло Димитров, 23.Владислав Узунов (65 11.Емануел Мба)
Резерви: 1.Мартин Величков, 4.Михаил Венков, 24.Матеуш Да Силва, 8.Славчо Шоколаров, 11.Емануел Чигози Мба, 19.Калоян Кръстев, 7.Наско Милев
Старши треньор: Златомир Загорчич

Резултат с изображение за лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 55.Георги Терзиев, 32.Игор Пластун, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро , 44.Яцек Горалски, 88.Вандерсон (4692.Джоди Лукоки), 93.Върджил Мисиджан (7819.Александър Василев), 6.Натанаел, 28.Клаудиу Кешеру (71   11.Жуниор Кишада ), 84.Марселиньо
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 30.Козмин Моци, 18.Светослав Дяков, 12.Абел Анисе, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Пауло, 19.Александър Василев

1- Начало на мача
4 - ГОООЛ! Лудогорец поведе в резултата. Вандерсон напредна по дясното крило и подаде към Натанаел, който продължи към Марселиньо в наказателното поле на домакините, а бразилецът изведе Клаудиу Кешеру и румънецът се разписа за 0:1.
10 - Центриране на Лукас Саша, но Стергиакис изпревари Кешеру и изби топката с една ръка.
15 - Марселиньо извърши фаул в нападение при хубава атака на гостите.
17 - Лукас Саша фаулира грубо Андреа Христов, който получи лекарска помощ.
19 - ДУЗПА за Лудогорец! Гостите получиха дузпа при падане на Кешеру след  съприкосновение със Стефан Велков, който получи официално предупрежедение.
20 - ГОООЛ! Лудогорец удвоява аванса си. Клаудиу Кешеру се разписа от бялата точка за 0:2, пращайки вратаря Стергиакис в другия ъгъл.
23 - Ивайло Димитров отправи силен удар, топката мина между краката на вратаря Броун, който обаче успя да я захлупи на голлинията. Това бе първи точен удар по посока на вратата на гостите.
31 - Натанаел удари с ръка Емил Мартинов в гръкляна, но не бе предупреден от съдията.
34 - Лукас Саша отправи неточен удар от границата на наказателното поле.
39 - Марселиньо изведе чудесно Кешеру, но в последния момент вратарят Стергиакис изби топката
45+1 - Край на първата част!
.................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Абуд Омар допусна грешка и влезлият като резерва Джоди Лукоки направи фрапантен пропуск.
49 - ГОООЛ! Лудогорец прави преднината си класическа. Върджил Мисиджан вкара красив гол за 0:3, след като отправи силен удар от средна дистанция и топката се удари в горната греда, след което влезе във вратата.
53 - Вратарят на гостите Хорхе Броун спаси след удар на Стефан Велев от далечна дистанция.
64 - След центриране от корнер Игор Пластун изпусна да вкара четвърти гол във вратата на домакините.
75 - ГОООЛ! Лудогорец с четвърто попадение. Емил Мартинов сгреши в отбрана за Славия, а влезлият като резерва Жуниор Кишада вкара третия си гол от началото на сезона за 0:4.
85 - Натанаел шутира от пряк свободен удар, но над вратата на домакините.
90 - Александър Василев изведе Кишада на добра позиция, но ударът на последния мина на сантиметри покрай вратата.
90+2 - Край на мача! Лудогорец спечели убедително с 4:0.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация