Лудогорец възстанови преднината си от 4 точки на върха във временното класиране на Първа лига. "Орлите" се наложиха с 3:0 като домакин на Витоша в последна среща от 17-ия кръг на шампионата и събраха актив от 42 точки на 1-ото място. Вторият ЦСКА е с 38, следван от Левски с 32.

Иначе днес на "Лудогорец Арена" момчетата на Димитър Димитров срещнаха трудности срещу новака в елита единствено през първите 45 минути, в които голове не паднаха и в крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

След подновяването на играта Лудогорец вдигна значително темпото и логично в 52-ата минута излезе напред в резултата. Точен за домакините бе Клаудиуи Кешеру, който се разписа отблизо след разбъркване в наказателното поле на Витоша.

В 63-ата минута положението на гостите се усложни, след като Даниел Кутев бе изгонен за втори жълт картон. Само една по-късно Мисиджан удвои, засичайки от въздуха центриране на далечната греда. Малко по-късно Густаво Кампаняро направи резултата класически със силен удар от дистанция.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИТОША 3:0
1:0 Кешеру (52); 2:0 Mисиджан (64); 3:0 Кампаняро (68)

Състави:

Лудогорец: 1. Борун, 19. Александър Василев, 8. Лукас Саша, 5. Георги Терзиев , 2. Форстър, 18. Светослав Дяков, 10. Густаво Кампаняро , 88. Вандерсон, 93. Върджил Мисиджан   (67Лукоки), 11. Кишада (65Жоао Пауло), 28. Кешеру   (79Горалски)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 32.Игор Пластун, 27.Козмин Моци, 44.Яцек Горалски, 6.Натанаел, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Пауло Араужо
Треньор Димитър Димитров

Витоша: 1. Михаил Иванов, 3. Йордан Върбанов, 4. Кристиан Узунов, 6. Румен Гьонов, 14. Четин Садула (89Стоянов), 15. Радко Мутафчийски , 18. Петко Цанков, 24. Николай Христозов, 25. Пол Отофе (46Кутев ), 77. Даниел Пеев (67Петров), 88. Ивайло Лазаров
Резерви: 33.Николай Радев, 2.Тодор Гочев, 17.Михаил Петров, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин, 11.Даниел Кутев, 9.Ангел Стоянов
Треньор Костадин Ангелов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
9 - Кешерю отправи удар от близка дистанция, но топката излиза в аут.
15 - Шут на Дяков от дистанция, но топката попада право в ръцете на Михаил Иванов.
22 - Удар с глава на Георги Терзиев след пряк свободен удар, но топката лети високо над вратата.
24 - Кешеру стреля с глава, но отново топката излиза в аут.
32 - Удар на Кишада след самостоятелен пробив, но топката минава до вратата.
40 -  Кешеру прати с глава топката във вратата на Михаил Иванов, но голът е отменен заради засада.
43 -  Мисиджан нахлу в наказателното поле на гостите и шутира, но Иванов парира изстрела му.
45+1 - Край на първото полувреме
-------------------------------------
46 - Начало на втората част!
52 -  ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! След 3 последователни удара Лудогорец повежда в резулатата чрез Кешеру.
54 -  Рикошет в наказателното поле на гостите, след който топката се насочи към вратата, но Михаил Иванов със сетни усилия я улови.
61 -  Добра възможност за Лудогорец, но Кишада от близка дистанция пропуска да прати с глава топката във вратата на Витоша.
63 -  Витоша остава с 10 души на терена, след като Даниел Кутев е изгонен с втори жълт картон.
64 -  ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мисиджан не дава шанс на Иванов след силен удар от въздуха.​
68 -
 ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кампаняро се разписа с удар от границата на наказателното поле!
90+2 - Край на мача!

Разград, "Лудогорец Арена"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация