Лудогорец записа победа с 3:1 над Верея в мач от петия кръг на Първа лига. Срещата бе първа за шампионите след раздялата с Георги Дерменджиев. В този мач „зелените“ бяха водени от Петко Петков, който временно зае поста страши треньор, а се очаква от понеделник начело на Лудогорец да застане Димитър Димитров-Херо.

Румънският нападател Клаудиу Кешерю се отчете с два гола в рамиките на 6 минути. Острието на Лудогорец първо бе оставен непокрит в наказателното поле в 25-ата минута и с удар с глава откри, а след 6 минути заби второ попадение.

Верея се върна в мача в края на първата част, когато Георги Андонов получи пас от Елиаш, преодоля Натанаел и прониза Дос Сантос.

Малко след началото на втората част Кешерю намери Абел Анисе, който от въздуха стреля добре и не остави шансове на Аргилашки за крайното 3:1.

Дебют за шамионите записа Яцек Гуралски, който влезе като резерва.

С успеха Лудогорец се изкачи на второ място с 10 точки, но и мач по-малко от лидера Черно море, който има 11.

Верея е на четвърта позиция със 7 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Лудогорец - Верея 3:1
1:0 Клаудиу Кешерю (25), 2:0 Клаудиу Кешерю (31), 2:1 Георги Андонов (43), 3:1 Абел Анисе (51)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
16- Голям пропуск! Анисе от няколко метра, който не успя да преодолее Арилашки.
25- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Сисиньо получи топката по крилото и веднага центрира към Кешерю, който непоркит в наказателното поле с глава реализира
31- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешерю се разписа от няколко метра, след като като засече пас отляво по атаката на домакините – 2:0
43- ГОЛ ЗА ВЕРЕЯ! Георги Андонов получи пас от Елиаш, преодоля Натанаел и прониза Дос Сантос!
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
51- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Абел Анисе получи пас от Кешерю и с отличен удар от въздуха направи резултата 3:1
70- Кешеру стреля опасно, Аргилашки с акробатичен удар спаси, а кълбото излезе в корнер
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 32.Игор Пластун, 55.Георги Терзиев, 6.Натанаел, 4.Сисиньо, 10.Густаво Кампаняро (77-8.Лукас Саша), 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков (85-44.Яцек Горалски), 93.Върджил Мисиджан (72-92.Джоди Лукоки), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 1.Хорхе Броун, 30.Козмин Моци, 44.Яцек Горалски, 8.Лукас Саша, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло
Треньор: Петко Петков

Резултат с изображениеВЕРЕЯ: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Бен Джемия, 15.Костадин Слаев, 20.Венцислав Бенгюзов, 89.Илиян Йорданов (80-16.Петър Витанов), 10.Елиаш (62-14.Еркебулан Нургалиев), 14.Георги Андонов, 17.Валери Домовчийски(75-18.Янислав Иванов), 8.Осман Балде
Резерви: 1.Пламен Колев, 5.Михаил Димитров, 5.Илия Мунин, 16.Петър Витанов, 14.Еркебулан Нургалиев, 77.Давид Гутиерес, 18.Янислав Иванов
Треньор: Илиан Илиев

Разград, ст. "Лудогорец Арена"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация