Един от ключовите футболисти на Дунав Бирсент Карагерен ще пропусне оставащите три мача на русенци до края на годината, научи БЛИЦ СПОРТ. Бързоногото крило твърдо отпада от сметките на треньора Малин Орачев за четвъртфинала с Левски за Купата на България. Припомняме, че "сините" са една от "жертвите" на Карагерен, който често ги наказваше с екипа на Локомотив (Пловдив).

Карагерен е със счупена ключица от гостуването на Етър (0:2), когато беше заменен принудително в 54-ата минута. Тя е обездвижена за 15 дни, а асеновградчанинът ще започне тренировки след Нова година.

Освен за турнирния сблъсък с Левски, Карагерен отпада още за днешното гостуване на Лудогорец (от 17:30 часа), както и за домакинството на бившия му клуб Локомотив (Пловдив) (на 10 декември).