Левски победи Септември (София) с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от деветия кръг на Първа лига и се върна на третата позиция във временното класиране. Давид Яблонски (44) и Габриел Обертан (89) вкараха головете за "сините", а гостите имаха претенции за две дузпи. За Обертан това бе пъри гол със синия екип.

Треньорът на Септември Николай Митов, който започна сезона начело на Левски, за първи път в кариерата си води тим срещу „сините“. Причината е съвсем проста, до момента всичките отбори, на които е бил начело, на са били в една група с Левски.

Първата част бе изпъстрена с множество удари по посока и на двете врати, голяма част от които неточни. Септември демонстрира приятна игра, а Левски играеше мудно и бавно организираше атаките си.

В 23-ата минута Габриел Обертан нахлу в наказателното поле на гостите и центрира, а Давид Яблонски шутира от движение, но топката срещна тялото на бранител и излезе в корнер. Три минути след това след грешка на Янко Сандански в отбрана Габриел Обертан овладя топката и подаде към Милош Цветкович, който шутира над вратата.

Двата тима бяха забравили за халфовите си линии и преодоляваха бързо средната част на терена. В 27-ата минута Обертан отново нахлу на скорост в наказателното поле и шутира в аут, а три минути след това Ишмаел Байду бе изведен зад защитата на Левски, но Божидар Митрев го изпревари и изчисти топката напред.

В 40-ата минута Мартин Тошев шутира към вратата на Митрев, а Давид Яблонски спря топката с ръка и предотврати голова възможност. Съдията Ангелов Ангелов не отсъди дузпа, след като ударът бе от много близка дистанция. Преди това имаше и ръка с ръка на Траян Траянов, който подаде към Тошев.

Минута преди края на първото полувреме Жорди Гомес центрира от корнер, а Давид Яблонски засече топката с глава и от упор преодоля Янко Георгиев за 1:0, реализирайки третия си гол за сезона.

„Сините“ натиснаха в началото на втората част и в 48-ата минута Роман Прохазка получи топката от Обертан, но от границата на вратарското поле пропусна на празна врата. В 54-ата минута пък вратарят на гостите Янко Георгиев спаси удар на излезлия сам срещу него Буш. Пет минути след това дойде вторият спорен момент в мача, след като влезлият секунди по-рано в игра като резерва Жеан Патрик падна в наказателното поле на „сините“ след съприкосновение с Давид Яблонски и Септември отново имаше претенции за дузпа. Съдията Ангел Ангелов обаче отново не посочи бялата точка.

Последваха пропуски на Жорди Гомес от домакините и Георги Стоичков от гостите, чийто удар бе спасен от Митрев. В 81-ата минута Байду навлезе в наказателното поле на домакините след пас на Галчев, но шутира слабо и Митрев отрази удара.

В 88-ата минута Антонио Вутов пропусна сам срещу вратаря, а минута по-късно Габриел Обертан също се озова очи в очи с Янко Георгиев и го простреля, оформяйки крайното 2:0 с първия си гол с екипа на Левски.

След успеха си Левски е трети със 17 точки, а Септември е на 12-о място със 7 точки преди останалите срещи от кръга.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ЛЕВСКИ – СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Давид Яблонски (44), 2:0 Габриел Обертан (89)

СЪСТАВИ
Резултат с изображениеЛевски: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 4.Иван Горанов, 3.Димитър Пиргов, 28.Давид Яблонски , 71.Васил Панайотов , 13.Жорди Гомес, 15.Роман Прохазка, 8.Антонио Вутов, 32.Габриел Обертан  (9011.Антъни Белмонт), 9.Серджио Буш (80 10.Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 5.Холмар Ейолфсон, 6.Ивайло Найденов, 10.Жуниор Мапуку, 11.Антъни Белмонт, 14.Мики Орачев, 26.Жерсон Кабрал
Треньор: Делио Роси

Резултат с изображениеСептември: 21.Янко Георгиев, 22.Георги Стоичков, 13.Траян Траянов, 15.Васил Добрев, 2.Стоян Предев, 14.Янко Сандански  (84 11.Васил Калоянов), 8.Борис Галчев , 7.Иван Тилев (58 16.Жеан Патрик), 19.Крис Гади (76 17.Димитър Костадинов), 20.Ишмаел Байду, 9.Мартин Тошев
Резерви: 12.Стилиян Георгиев, 18.Антони Иванов, 11.Васил Калоянов, 17.Димитър Костадинов, 6.Елтън Джон Дос Рейс, 16.Жеан Патрик Лима Дос Рейс, 5.Петър Генчев
Треньор: Николай Митов

Баланс: 6 мача, 4 победи за Левски, 2 равенства, г.р. 12:3 за Левски

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4 - Крис Гади от гостите отправи удар с глава след центриране на Борис Галчев, но прати топката над вратата
7 - Антонио Вутов шутира право в ръцете на вратаря Янко Георгиев
10 - Неточен далечен удар на Янко Сандански от Септември
15 - Шут на Буш покрай вратата на гостите
17 - Прохазка отправи слаб удар с глава и Янко Георгиев хвана топката
23 - Габриел Обертан нахлу в наказателното поле на гостите и центрира, а Давид Яблонски шутира от движение, но топката срещна тялото на бранител и излезе в корнер
26 - След грешка на Янко Сандански в отбрана Габриел Обертан овладя топката и подаде към Милош Цветкович, който от средна дистанция шутира над вратата
27 - Двата тима забравиха за халфовите си линии и преодоляваха много бързо средната част на терена, а Обертан отново нахлу на скорост в наказателното поле и отправи изстрел в аут
30 - Ишмаел Байду бе изведен зад защитата на Левски, но Божидар Митрев го изпревари и изчисти топката напред
31 - Далечен и неточен изстрел на Борис Галчев
35 - Цветкович центрира и Буш отправи удар с глава, а топката премина на сантиметри над вратата
40 -  Спорно положение! Мартин Тошев шутира към вратата на Митрев, а Давид Яблонски спря топката с ръка и предотврати голова възможност, но съдията Ангелов Ангелов не отсъди дузпа. Ударът бе от много близка дистанция.
44 - ГОООЛ! Левски повежда. Жорди Гомес центрира от корнер, а Давид Яблонски засече топката с глава и от упор преодоля Янко Георгиев с третия си гол за сезона.
45+1 - Край на първата част!
................................................
46 - Начало на втората част.
48 - Невероятен пропуск на празна врата на Роман Прохазка, който получи топката от Обертан и от границата на вратарското поле прати топката над гредата
54 - Янко Георгиев спаси удар на излезлия сам срещу него Серджио Буш
56 - Гади падна в наказателното поле на Левски след пас на Борис Галчев, но той просто бе изпреварен от Пиргов
59 - Резервата Жеан Патрик бе изблъскан от Давид Яблонски и падна в наказателното поле, но отново не последва дузпа
60 - Далечен удар на Жорди Гомес и топката мина на сантиметри покрай вратата
68 - Георги Стоичков отправи силен удар, но Митрев спаси
79 - Буш отправи далечен удар, но Яно Георгиев боксира топката и тя излезе в корнер
81 - Байду навлезе в наказателното поле на домакините след пас на Галчев, но шутира слабо и Митрев отрази удара
88 - Антонио Вутов пропуска сам срещу вратаря Янко Георгиев, който отрази удара
89 - ГОООЛ! Левски удвоява аванса си. Габриел Обертан излезе само срещу Янко Георгиев и с мощен удар вкара първия си гол с екипа на "сините" за 2:0.
90+3 - Край на мача! Левски спечели с 2:0 и записа пета победа от началото на сезона.