Левски е финалист за Купата на България! "Сините" и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в реванша и с общ резултат 4:2 се класираха в битката за трофея. На 9 май Левски ще спори за Купата със Славия на Националния стадион "Васил Левски", където днес "сини" и "червени" изиграха зрелищен мач. Избраниците на Делио Роси на два пъти повеждаха в резултата, а "армейците" ги догонваха.

Силните начални минути за левскарите доведоха до откриване на резултата в шестата минута. Жорди Гомес отбеляза красиво попадение за 1:0, като при радостта си с жест показа, че е запушил устите на критиците.

В 28-ата минута "сините" останаха с десет човека. Хали Тиам бе изгонен с директен червен картон за изключително грубо влизане в краката на Каранга. Голмайсторът на ЦСКА бе контузен от халфа на Левски, като стисна зъби и опита да продължи. Две минути по-късно обаче Каранга пожела смяна заради травмата. Припомняме, че часове преди вечното дерби бразилецът научи трагичната вест за загубата на майка си.

"Сините" удържаха аванса си до 57-ата минута. Тогава заменилият Каранга - Хеан Бланко, изравни резултата. Енрике Рафаел се промъкна покрай Яблонски, а после някак измъкна топката и покрай излезлия Митрев, бразилецът загуби баланс и падна, а Бланко притича и отбеляза за 1:1.

В 61-ата минута бе най-скандалната ситуация в реванша.  Енрике Рафаел вкара с глава, но попадението не бе зачетено, тъй като съдията Николай Йорданов реши да маркира засада след получен сигнал от асистента си Георги Тодоров. При ситуацията обаче Иван Горанов покри засада и "червените" с право недоволстваха.

Само три минути след това Левски отново поведе. Серджиу Буш получи отлично подаване от Паулиньо и прокара топката покрай вратаря - 2:1. Така румънецът разплака бившия си отбор ЦСКА, след като именно той реализира и двете попадения в първата среща.

Въпреки численото превъзходство, "червените" не успяваха да надиграят съперника. "Сините" се раздадоха много и дадоха най-доброто от себе си за радост на привърженците си.

Все пак ЦСКА донякъде върна интригата с втори гол в 82-ата минута. Резервата Роланд Алберг се разписа след грешка на Митрев - 2:2. Жеферсон центрира не много добре отляво, стражът на "сините" обаче не успя да улови топката, пропусна я под плонжа си и холандецът вкара в опразнената врата. С това се изчерпаха интересните ситуации в мача, след който радостта заслужено е за "синя" България.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ, ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ
ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

ЛЕВСКИ - ЦСКА 2:2
(в първата среща: 2:0)
1:0 Жорди Гомес (6), 1:1 Хеан Бланко (57), 2:1 Серджиу Буш (64), 2:2 Роланд Алберг (82)

Реваншът по минути:
1 - Начало на мача.
2  ГРЕДА! Остро центриране на Иван Горанов отляво, Стойчо Атанасов в опита си да избие топката я насочи коварно към собствената си врата, за късмет на "червените" тя се отби в дясната греда и излезе в корнер.
3 - Съдията Николай Йорданов отправи устно предупреждение към Каранга, който фаулира Холмайр Ейолофсон.
6  ГОООЛ! Левски повежда с гол на Жорди Гомес - 1:0! Испанецът подаде на Обертан на дясното крило, французинът надигра Жеферсон и опита пас към Нашименто. Подаването беше пресечено, а Обертан направи втори опит, който рикошира в Бодуров, след което Гомес засече от въздуха, като преди да се озове в мрежата, топката се отби и в лявата греда на вратата на ЦСКА. ГОЛЪТ - ТУК!
16  Пропуск на Каранга, който отблизо не можа да нанесе силен удар и Митрев улови топката.
18 - Паулиньо финтира Стойчо Атанасов и центрира в наказателното поле на ЦСКА, където нямаше играч в синьо, който да засече.
19 - Буш се пребори за топката и я свали към Паулиньо, който се бе включил зад гърба му. Между Барт и Бодуров бразилецът нанесе удар над целта.
28  ЧЕРВЕН КАРТОН! Левски остава с 10 човека. Хали Тиам е изгонен с директен червен картон за изключително грубо влизане в краката на Каранга.
29 - Голмайсторът на ЦСКА се превива от болка, излиза от терена, за да получи медицинска помощ.
32  Каранга стреля към вратата на Левски, след което се строполи на земята и подаде знак за смяна, показвайки, че е контузен и не може да продължи. Това е нов удар по голмайстора, който преди часове загуби майка си
34  Хеан Бланко влиза в игра на мястото на Каранга.
40  Жълт картон за Барт, който задържа Паулиньо.
41  Жълт картон и за Рубен Пинто, който задържа набралия скорост Жорди Гомес.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46 Едвин Джеси заменя Рубен Пинто.
47 - Джеси проби отдясно и центрира към далечната греда, където Прохазка със сетни сили изчисти пред Енрике Рафаел.
52  Грешка на Жеферсон, който не успя да овладее топката пред наказателното поле на ЦСКА, Обертан се озова сам срещу вратаря на "червените" и стреля покрай лявата греда в аут.
57  ГОООЛ! Хеан Бланко изравнява - 1:1! Енрике Рафаел се промъкна покрай Яблонски, а после някак измъкна топката и покрай излезлия Митрев, бразилецът загуби баланс и падна, а Бланко притича и изравни с изстрел през краката на застаналия пред голлинията Иван Горанов .
61  ОТМЕНЕН ГОЛ! Енрике Рафаел бележи с глава, но попадението не е зачетено! Джеси пусна към Манолев в наказателното поле, българинът центрира към непокрития отляво Рафаел, който се разписа с летящ плонж, но съдията Николай Йорданов отмени гола, маркирайки засада, каквато по-скоро нямаше. При ситуацията Иван Горанов покри засада. ВИЖТЕ - ТУК!
64  ГОООЛ! Буш бележи за 2:1 и Левски повежда с общ резултат 4:1! Паулиньо демонстрира отлична техника, с пас между Стойчо Атанасов и Барт изведе Буш пред Черниаускас, след което румънецът прокара топката покрай вратаря, пращайки я в мрежата на бившия си клуб.
66  Първа смяна в Левски. Васил Панайотов влиза, Нашименто напусна терена.
67  Манолев излиза, в игра за ЦСКА се появява Роланд Алберг.
74  Буш отстъпва място на Антонио Вутов.
77  Последна смяна и за Левски, тя е принудителна. Получилият контузия Паулиньо излиза, на терена вече е Жерсон Кабрал.
82  ГОООЛ! ЦСКА отново изравнява - 2:2! Алберг се разписа след грешка на Митрев! Общият резултат е намален до 4:2 за Левски. Жеферсон центрира не много добре отляво, Митрев обаче не успя да улови топката, пропусна я под плонжа си и Алберг вкара в опразнената врата.
89 - Кабрал стреля, Черниаускас спаси.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на реванша. Левски е на финал, елиминирайки ЦСКА с общ резултат 4:2.

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев (к) , 15.Роман Прохазка, 5.Холмар Ейолфсон, 28.Давид Яблонски, 4.Иван Горанов, 14.Хали Тиам , 13.Жорди Гомес , 20.Филипе Нашименто (66  71.Васил Панайотов), 7.Паулиньо  (77  26.Жерсон Кабрал), 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш  (74  8.Aнтонио Вутов)
Резерви: 89.Николай Кръстев, 3. Аймен Белаид, 6. Ивайло Найденов, 8. Антонио Вутов, 25. Афонсо Фигейредо, 26.Жерсон Кабрал, 71. Васил Панайотов
Треньор: Делио Роси

ЦСКА30. Витаутас Черниаускас, 2.Стойчо Атанасов , 5.Николай Бодуров (к), 25. Александър Барт , 3.Жеферсон , 16.Раул Лое, 6.Рубен Пинто  (46  8.Едвин Джеси), 20.Тиаго Родригес, 17.Енрике Рафаел, 11.Станислав Манолев (67  10.Роланд Алберг ), 9.Фернандо Каранга (34  7.Хеан Бланко )
Резерви: 1.Слави Петров,  4.Божидар Чорбаджийски, 15.Кристиян Малинов, 8.Едвин Джеси, 10.Роланд Алберг, 19.Кирил Десподов, 7.Хеан Бланко
ТреньорСтамен Белчев

Съдия: Николай Йорданов
Стадион: "Васил Левски"

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация