Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Левски спечели трудно с 2:1 след обрат при визитата си на Дунав (Русе) в среща от четвъртия кръг на Първа лига. Така "сините" оглавиха временното класиране преди другите срещи от кръга и са на точка пред ЦСКА преди мача на "червените" срещу Славия.

Първата сериозна ситуация в мача стана в 13-ата минута, когато Давиде Мариани получи топката от Обертан и шутира силно на сантиметри покрай вратата. Пет минути по-късно Станислав Костов не успя да засече центриране на Обертан. След по-малко от още 60 секунди Костов подаде към нахлулия на скорост Ивайло Найденов, чийто удар бе спасен от Филип Димитров.

В 36-ата минута Давиде Мариани подаде към Жерсон Кабрал и ударът на холандеца мина малко над вратата. Три минути след това Кабрал направи самостоятелен пробив и шутира слаби, топката рикошира и стана лесна за вратаря. До края на полувремето нито един от двата тима не стигна до опасна ситуация.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 52-ата минута „драконите“ получиха дузпа, след като Аймен Белаид фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле. Божидар Васев пък бе точен от бялата точка за 1:0.

„Сините“ отвърнаха бързо на удара и в 59-ата минута изравниха. Жорди Гомес подаде към Жерсон Кабрал, който с мощен удар от далечна дистанция вкара за 1:1. По-добрата игра на гостите даде резултат и за пълен обрат в 78-ата минута, когато Габриел Обертан уцели напречната греда с мощен удар от около 30 метра. Петър Патев изчисти със задна ножица, а след това Жерсон Кабрал центрира и Холмар Ейолфсон с глава вкара за 1:2. В 86-ата минута гол на Ахмедов за домакините бе отменен правилно заради засада при паса на Светослав Ковачев. До края срещата просто се доиграваше.

Така Левски записа втора поредна победа под ръководството на Славише Йоканович и е лидер във временното класиране с актив от 10 точки и една повече от големия съперник ЦСКА, който има столично дерби срещу Славия в този кръг. Дунав е на 12-а позиция с 3 точки.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Дунав - Левски 1:2
1:0 Божидар Васев (53-дузпа), 1:1 Жерсон Кабрал (59), 1:2 Холмар Ейолфсон (78)

Съставите
Дунав: 33.Филип Димитров, 83.Христо Попадийн, 5.Георги Динков, 16.Мартин Ковачев, 14.Божидар Васев  , 4.Петър Патев (8294.Гуласио Силва), 25.Борислав Балджийски, 98.Светослав Ковачев, 7.Мухамаду Мустафа Ндайе (749.Ахмед Ахмедов), 77.Бранимир Костадинов (7931.Красимир Станоев)
Резерви: 86.Станислав Антонов, 15.Христо Лемперов, 24.Преслав Петров, 31.Красимир Станоев, 11.Даниел Пехливанов, 9.Ахмед Ахмедов, 94.Глаусио Силва
Треньор: Малин Орачев

Левски: 1.Мартин Полачек, 6.Ивайло Найденов , 5.Холмар Ейолфсон  ,  3.Аймен Белаид, 19.Милош Цветкович, 13.Жорди Гомес , 14.Хали Тиам, 32.Габриел Обертан, 15.Давиде Мариани (74 99.Станислав Иванов), 26.Жерсон Кабрал   , 29.Станислав Костов (89 10.Ривалдиньо)
Резерви: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов, 24.Томислав Папазов, 17.Мартин Петков, 99.Станислав Иванов, 10.Ривалдиньо, 93.Атанас Кабов
Треньор: Славиша Стоянович (Словения)

Русе, стадион "Градски"
Съдия: Станислав Ставров

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
6 - Обертан центрира опасно в наказателното поле и защитниците на Дунав се справят.
7 - Бранимир Костадинов центрира пред вратата на Левски, а Мартин Полачек хвана топката без проблеми.
13 - Първа сериозна ситуация в мача! Давиде Мариани получи топката от Обертан и шутира силно на сантиметри покрай вратата.
18 - Станислав Костов не успя да засече центриране на Обертан.
19 - Костов подаде към нахлулия на скорост Ивайло Найденов, чийто удар бе спасен от Филип Димитров.
26 - Центриране на Милош Цветкович и Филип Димитров излезе и хвана топката.
31 - Центриране на Милош Цветкович от корнер, но топката прехвърли всички.
36 - Давиде Мариани подаде към Жерсон Кабрал и ударът на холандеца мина малко над вратата.
39 - Самостоятелен пробив на Кабрал и слаб удар, след рикошет топката стана лесна за вратара.
42 - Удар от далечна дистанция на Хали Тиам, рикошет и корнер.
43 - Удар на Давиде Мариани е блокиран.
45+1 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Неточен удар на Станислав Костов след самостоятелен пробив.
52 - ДУЗПА за Дунав! Аймен Белаид фаулира Светослав Ковачев в наказателното поле.
53 -   ГОООЛ за Дунав! Божидар Васев бележи от бялата точка за 1:0.
59 -   ГОООЛ за Левски! Жорди Гомес подаде към Жерсон Кабрал, който с мощен удар от далечна дистанция изравни за 1:1.
67 - Силен удар на Обертан, но Димитров спаси с вещина.
69 - Неточен шут на Хали Тиам от далечна дистанция.
76 - Удар на Борислав Балджийски в аут.
78 -   ГРЕДА и ГОООЛ за Левски! Габриел Обертан уцели напречната греда с мощен удар от около 30 метра, Петър Патев изчисти със задна ножица, а след това Жерсон Кабрал центрира и Холмар Ейолфсон с глава вкара за 1:2.
86 - Гол на Ахмедов за домакините бе отменен правилно заради засада при паса към нападателя от Светослав Ковачев.
90+3 - Край на мача! Левски спечели с 2:1 в Русе и излезе начело в класирането.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация