Левски загуби с 1:2 домакинството си на Берое от първия кръг на първата шестица в първенството. "Сините" се представиха отчайващо на собствен терен и разочароваха феновете си, стартирайки с поражение в плейофната фаза.

Педро Еуженио откри резултата още в третата минута, в 49-ата Камен Хаджиев удвои, след което Сержиу Буш намали в 75-ата минута, но за повече избраниците на Делио Роси нямаха сили.

За Левски това е втора поредна загуба в шампионата след поражението с 0:1 от ЦСКА на 18 март. Берое пък в четвърти пореден двубой не позволи на "сините" да ги победят - 2 успеха и 2 равенства. Тимът на Александър Томаш вече е само на две точки от третото място, заемано от Левски. "Сините" имат 50, а Берое събра 48 в актива си.

За мача днес Роси не можеше да разчита на контузения Габриел Обертан и Антонио Вутов, който беше наказан. В предни позиции започнаха Станислав Костов и Серджиу Буш.

Гостите от Стара Загора започнаха отлично, като през по-голямата част от двубоя изцяло доминираха, а "сините" отново се представиха отчайващо, най-вече в атака.

В третата минута беройци поляха домакините си със студен душ. Педро Еуженио се разписа под държа, откривайки резултата - 0:1. Португалецът получи топката вляво в наказателното поле, където Ейолфсон не успя да го спре. Еуженио видя, че Митрев напусна пределите на вратата си, опитвайки да го пресрещне, и в този момент отправи техничен удар, прехвърляйки ефектно вратаря.

В 11-ата минута Еуженио удари и греда, а малко по-късно отново пропусна добра възможност. Именно той беше най-активният сред всички футболисти, взели участие в мача днес.

Малко преди почивката Левски получи отличен шанс да изравни, но Роман Прохазка пропусна дузпа. Наказателният удар беше доста спорен. Съдията Станислав Ставров маркира нарушение на Матеус Леони срещу Станислав Костов, който обаче не беше фаулиран, но се строполи на земята. Прохазка изпълни право в центъра, а Душан Перниш спаси и преднината на гостите се запази.

В началото на втората част играчите на Берое шокираха "сините" с втори гол. Педро Еуженио центрира отлично от фаул, поднасяйки топката право на главата на новоизлюпения национал Камен Хаджиев, който засече точно на далечната греда и реализира в мрежата на Митрев за 0:2.

Роси потърси промяна с включването на Нашименто, Станислав Костов и Ривалдиньо. В 75-ата минута Буш намали след отличен проява на юношата, включил се на смяна. Станислав Иванов демонстрира техника, надигравайки Борислав Цонев, след което пусна прострелен пас в наказателното поле, а румънският голмайстор успя да засече с шпагат и да прати топката в мрежата на Берое - 1:2.

До края "сините" направиха отчайващи опити да изравнят. Опасностите пред Перниш липсваха, тъй като Томаш подсили отбраната с Павел Виданов и Георги Динков и домакините не съумяха да пробият към вратата на гостите. Така Левски разочарова феновете си, записвайки пета загуба през сезона в Първа лига.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:2
0:1 Педро Еуженио (3), 0:2 Камен Хаджиев (49), 1:2 Серджиу Буш (75)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3  ГОООЛ! Гостите от Стара Загора шокираха Левски и повеждат рано-рано - 0:1! Педро Еуженио реализира страхотен гол! Португалецът получи топката вляво в наказателното поле на "сините", където Ейолфсон не успя да го спре. Еуженио видя, че Митрев напусна пределите на вратата си, опитвайки да го пресрещне, и в този момент отправи техничен удар, прехвърляйки вратаря и реализирайки в далечния ъгъл. ВИЖТЕ - ТУК!
11  ГРЕДА! Педро Еуженио за малко да отбележи втори гол. Португалецът изпълни пряк свободен удар от малък ъгъл, отправяйки силен удар, за късмет на Митрев и "сините" топката се отби в напречната греда.
17 - Футболистите на Александър Томаш доминират за момента. Мартин Камбуров се размина с топката пред вратата на Левски.
35 - Удар на Прохазка, топката рикошира в крак на играч в зелено и излезе в корнер.
39 Много добра комбинация в атака за Берое, при която Желев изведе Камбуров в наказателното поле. Нападателят центрира от аут линията на втора греда, където Педро Еуженио игра с глава, но пропусна да вкара втори гол.
43  ДУЗПА за Левски! Станислав Костов изработи наказателния удар, падайки в наказателното поле на бившия си отбор. Не стана ясно обаче дали имаше фаул на Матеус Леони срещу него. Съдията Станислав Ставров беше категоричен и посочи бялата точка. ВИЖТЕ - ТУК!
45
 НЯМА ГОЛ! Прохазка не успя да вкара, след като реши да стреля в средата на вратата, Душан Перниш спаси.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46  Станислав Костов е сменен от Филипе Нашименто.
46  Смяна и при гостите. Серджиу Негруц е в игра, Карлос Охене няма да играе второто полувреме.
49  ГОООЛ! Берое увеличава преднината си и вече води с 2:0! Новоизлюпеният национал Камен Хаджиев бележи! Педро Еуженио центрира отлично от фаул, поднасяйки топката право на главата на Камен Хаджиев, който засече точно на далечната греда и реализира в мрежата на Митрев.
​61 - Перниш спаси изстрел на Нашименто.
62  Делио Роси пуска Станислав Иванов, Хали Тиам е изкаран.
63  Томаш засилва защитата. Павел Виданов влиза на мястото на халфа Рубен Бригидо.
63 - Жорди Гомес получи топката пред наказателното поле и нанесе удар покрай целта.
75  Прохазка отстъпва място на Ривалдиньо.
75  ГОООЛ! Серджиу Буш бележи - 1:2! Станислав Иванов демонстрира техника, надигравайки майсторски Борислав Цонев, след което пусна прострелен пас в наказателното поле, а румънецът успя да засече с шпагат и да прати топката в мрежата на гостите.
81  Камбуров е сменен от Георги Динков.
85 - Перниш спаси удар на Паулиньо.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Левски загуби с 1:2 от Берое.

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 5.Холмар Ейолфсон, 28.Давид Яблонски, 25.Афонсо Фигейредо, 13.Жорди Гомес, 14.Хали Тиам (62  99.Станислав Иванов), 15.Роман Прохазка (75  10.Ривалдиньо), 7.Паулиньо, 9.Серджиу Буш , 29.Станислав Костов (46  20.Филипе Нашименто)
Резерви: 89.Николай Кръстев, 4.Иван Горанов, 10.Ривалдиньо, 20.Филипе Нашименто, 26.Жерсон Кабрал, 71.Васил Панайотов, 99.Станислав Иванов
Треньор: Делио Роси

Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 6.Иван Иванов , 26.Камен Хаджиев , 20.Матеус Леони, 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене (46  21.Серджиу Негруц), 10.Борислав Цонев, 18.Рубен Бригидо (63  5.Павел Виданов), 77.Педро Еуженио , 9.Мартин Камбуров (81  15.Георги Динков)
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 5.Павел Виданов, 15.Георги Динков, 21.Серджиу Негруц, 24.Никола Гавов, 28.Веселин Пенев, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

София, ст. "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация