ЦСКА постигна инфарктна победа с 2:1 като гост на Пирин в среща от 25-ия кръг Първа лига и остава в борбата за титлата. "Червените" се оказаха губещи в резултата след половин час игра на стадион "Христо Ботев", но в последните 6 минути на срещата стигнаха до пълен обрат чрез попадения на Александър Георгиев и Фернандо Каранга.

С този успех тимът на Стамен Белчев събра актив от 60 точки, като е на 3 зад лидера Лудогорец. След седмица ЦСКА се изправя срещу Левски в дербито от 26-ия кръг на първенството.

Двубоят в Благоевград днес започна с лек натиск на гостите, които бяха близо до попадение в 6-ата минута, но Фернандо Каранга пропусна да се разпише с глава от изгодна позиция.

Постепенно "орлетата" започнаха да поглеждат по-смело към вратата на ЦСКА. В 10-ата минута Хендерсон стреля от дистанция, но Черниаускас внимаваше и с една ръка изби.

След това положение Пирин заиграе значително по-добре от съперника и се настани трайно в неговата половина. В 25-ата минута след бързо изпълнение на фаул отляво, Радослав Кирилов бе оставен непокрит и се наложи Черниаускас да го пресрещне. Крилото на Пирин пусна пас към Преслав Йорданов, който не успя да вкара топката в мрежата на гостите, тъй като стреля в крак на защитник.

Натискът на "орлетата" даде резултат в 30-ата минута, когато Радослав Кирилов беше изведен зад отбраната на ЦСКА, напредна в наказателното поле на "червените" и с премерен удар откри резултата.

През втората част ЦСКА пое инициативата и владееше значително повече топката от Пирин. "Червените" обаче трудно стигаха до голови ситуации, въпреки че се бяха настанили трайно в половината на домакините.

В 70-ата минута Тиаги стреля силно по земя от границата на наказателното поле, но Костов блокира шута му. Последва центриране на Жеферсон към Каранга, който стреля с глава, но неточно.

В следващите минути ЦСКА наложи натиск, който даде резултат в 88-ата минута. След центриране от корнер топката попадна във влезлия като резерва Александър Георгиев, който стреля от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Костов.

В третата минута на добавеното време Георгиев пусна перфектен извеждащ пас към Фернандо Каранга, който бе изпуснат от защитата на Пирин. Бразилецът изпревари Костов и с удар покрай него вкара и донесе успеха за своя тим.

След тази загуба Пирин заема 11-о място с 26 точки.

ПИРИН - ЦСКА 1:2
1:0 Кирилов (30), 1:1 Георгиев (88), 1:2 Каранга (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
6 -  Първа добра ситуация за гол за ЦСКА! Каранга засече с глава центриране на Жеферсон, но топката минава над вратата.
10 -  След заучено положение от корнер Хендерсон стреля от движение, но Черниаускас избива с една ръка.
16 - Хендерсон стреля директно от пряк свободен удар, но стражът на ЦСКА се намесва без особени затруднения.
21 - Тиаго пробва да изненада стража Костов със силен изстрел от дистанция, но не намери очертанията на вратата.
25 -  След бързо изпълнение на фаул отляво, Кирилов бе оставен непокрит и се наложи Черниаускас да го пресрещне. Крилото на "орлетата" пусна пас към Преслав Йорданов, който не успя да вкара топката в мрежата на гостите, тъй като стреля в крак на защитник.
30 -  ГОООЛ ЗА ПИРИН! Хендерсон изведе Радослав Кирилов зад отбраната на ЦСКА, нападателят напредна в наказателното поле и с премерен удар прати топата във вратата на гостите.
37 - Хендерсон стреля от дистанция, но топката минава над вратата.
45 - Край на първата част!
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
20 - Тиаго стреля от дистанция, но Костов улавя без особени затруднения.
51 -  Алберг стреля от пряк свободен удар, но топката минава на сантиметри над напречната греда на Костов.
70 -  Тиаго Родригес отправи силен удар по земя от границата на наказателното поле, но Костов спаси.
71 -  Каранга засече с глава центриране на Жеферсон, но топката прелетя над вратата.
86 - Каранга засече с глава центриране на Георгиев, но топката излиза в аут.
88 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Александър Георгиев стреля извън наказателното поле, топката рикошира в крака на Конър Хендерсън и влетя в мрежата зад Костов.​
90+3 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Александър Георгиев центрира към Каранга, който бе изпуснат от отбраната на Пирин. Нападателят изпревари Костов и реализира с удар покрай вратаря.
90+3 - Край на мача!

Пирин: 76. Красимир Костов . 10. Аймен Суда. 21, Александър Башлиев, 7. Анти Рениа, 44. Конър Хендерсън , 27. Костадин Ничев, 19. Преслав Йорданов (74Баджадж), 99. Радослав Кирилов  (90+2Цолев), 3. Румен Сандев , 30. Тодор Траянов, 18. Юлиян Попев
Резерви: 72. Радослав Ангелски, 6. Тодор Паланков, 9. Флорент Баджадж, 15. Димитър Благов, 24. Антон Костадинов, 4. Димитър Митев, 26. Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

ЦСКА: 30. Витаус Черниаускас, 3. Жеферсон Телес  (79Георгиев ) , 5. Николай Бодуров, 11. Станислав Манолев, 25. Александър Барт, 10. Роланд Алберг (61Бланко), 15. Кристиан Малинов , 16. Раул Лое (46Джеси), 19. Кирил Десподов, 20. Тиаго Родригез, 9. Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 6. Рубен Пинто, 7. Жан Бланко, 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 18. Александър Георгиев
Треньор: Стамен Белчев

Благоевград, "Христо Ботев"
Съдия: Георги Димитров

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация